Hanza w Kownie

Od 19 do 22 maja 2011 roku w Kownie, drugim co do wielkości mieście na Litwie, odbędzie się największe święto w historii miasta – Międzynarodowe Dni Hanzy. Dawny związek miast Hanzy – Liga Hanzeatycka – aktywnie działał od XIII do XVI w. i jednoczył około 200 miast europejskich. Nie była to jedynie organizacja handlowa – Liga krzewiła idee samorządu miejskiego, humanizmu, solidarności społecznej, wzajemnej pomocy. Te zasady przejął założony w 1980 roku związek Nowej Hanzy.


Organizacja ta skupia 176 miast z regionu Morza Bałtyckiego i zmierza do wykorzystania dawnych wartości i doświadczenia Ligi Hanzeatyckiej do rozwoju społecznej, ekonomicznej i kulturalnej jedności Europy. Międzynarodowe Dni Hanzy urządzane są co roku w jednym z miast Nowej Hanzy. Organizatorzy przewidują, że na Międzynarodowe Dni Hanzy w Kownie przybędą goście z ponad 100 europejskich miast. Będzie to największe święto w historii Kowna i jedno z największych tego typu wydarzeń na Litwie. W ciągu 4 dni w mieście odbędzie się ponad 100 imprez: wielki Kiermasz Średniowieczny z Aleją Rzemiosł, jarmarkami kwiatów, chleba, serów, wędlin, ryb, warzyw i giełdą staroci, Wielki Europejski Turniej Rycerski z urządzanymi pierwszy raz na Litwie pojedynkami konnych rycerzy, rekordowo duże święto balonów, Karnawał Średniowi e c zny, misteria ognia nad dwiema rzekami (Wilią i Niemnem) oraz forum ekonomiczne miast Nowej Hanzy.

Wydanie: 1/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail