Ludzie turystyki

Od zamku do zamku w Beskidzie Sądeckim

rt_2011_05-174.jpgZamki na pograniczu polsko-słowackim istnieją w postaci utrwalonych ruin od ich początków, czyli od ok XII wieku. Ostatnio staraniem gmin, na których się znajdują, ruiny te są rekonstruowane, konserwowane, zaopatrywane w tablice informacyjne i opisy. Dlatego proponuję wyciecz kę doliną Popradu, która jest osią Beskidu Sądeckiego od zamku w Nowym Sączu poprzez zamek w Rytrze, zamek w Muszynie, zamek w Plawcu i na zakończenie zamek w Starej Lubowli najlepiej zachowany i udostępniony do zwiedzania za opłatą. Wszystkich tych, którym wydaje się że dobrze znają te miejsca, czekają pozytywne niespodzianki, zwłaszcza w Rytrze i Muszynie. Wojciech Szaro ta przewodnik Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. prof. Feliksa Rapfa, Oddział Beskid w Nowym Sączu.


Wojciech Szarota,
przewodnik Polskiego Towarzystwa
Tatrzańskiego im. prof. Feliksa Rapfa, Oddział Beskid w Nowym SączuWieże Widokowe Beskid Sądecki i Beskid

rt_2011_05-129.jpg
Wyspowy doczekały się na swoich najwyższych szczytach (Radziejowej 1262 m n.p.m. i Mogielicy 1171 m n.p.m.) wież widokowych. J est to co prawda „nowość” mająca już parę lat, ale bardzo wzbogacająca atrakcyjność turystyczną tych gór. Wieża widokowa na Radziejowej zdążyła już doczekać się generalnego remontu po uderzeniu pioruna w roku ubiegłym. Coraz większą popularnością cieszą się szlaki którymi wędrował Jan Paweł II . W Beskidzie Sądeckim i w Wyspowym, M akowskim, Żywieckim takie zostały wyznakowane.Wydanie: 1/2011, GŁOS BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail