Po słonecznej stronie Tatr

Większe obszarowo od naszych, inaczej ukształtowane, dzięki czemu więcej w nich szlaków turystycznych a schroniska usytuowane są wyżej od naszych. To prawdziwa gratka dla kochających góry. Południowa strona Tatr zawsze cieszyła się powodzeniem wśród Polaków zarówno zimą, jak i latem. Od kilku lat rozbudowywana infrastruktura turystyczna sprawia, że dostępność jest coraz lepsza, a i po górach jest tutaj co robić. Baza noclegowa to kilka miejscowości położonych u podnóża samych Tatr (od Tatrzańskiej Łomnicy, przez Smokowce do Szczyrbskiego Jeziora) oraz wioski leżące kilka kilometrów dalej, w stronę Popradu.

rt_2011_05-83.jpg

Dzięki dobrym połączeniom autobusowym a przede wszystkim łączącej Poprad i wyżej wymienione osady kolejce elektrycznej nie trzeba, w poszukiwaniu noclegu, koniecznie pchać się w same góry. Oczywiście, najbardziej romantyczne są noclegi w schroniskach górskich. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić z powodów czasowych, nie wszyscy się też tam pomieszczą, ale warto tak zaplanować pobyt pod Tatrami, by odwiedzić wszystkie z nich. Każde jest inne i każde też z czego innego słynie. Najbliżej dawnej granicy na Łysej Polanie znajduje się najmniej chyba znane schronisko (pamiętajmy, że po słowacku to „chata”) Szarotka. Ciekawie położona pod wielką skałą słynie z doskonałej herbaty ziołowej podawanej w kamionkowych kubeczkach. Jest dobrym miejscem postojowym na trasie nad Zielony Staw. Nad nim z kolei stoi schronisko nad Zielonym Stawem. Może się poszczycić jednym z piękniejszych widoków w Tatrach – z oszklonej werandy widać turkusowe wody stawu i opadające do niego ściany kilku dwutysięczników, m.in. największa ściana w Tatrach − Małego Kieżmarskiego.


W SIECI

www.tatry.sk
www.vysoketatry.sk
www.zamka.sk
www.zbojnickachata.sk
www.zelenepleso.sk
www.popradskepleso.sk
www.chatasolisko.sk
www.sliezskydom.sk
www.bilikovachata.sk
www.aquacityresort.com


Ciekawostką jest również piwniczka schroniska, do której wieczorami przenosi się życie towarzyskie. Nad Kamiennym Stawem, tuż obok niezbyt miłego dla...

Wydanie: 1/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail