Szlak Romantyczny w Niemczech

Nazwa szlaku jest znana na całym świecie. Latem setki autokarów jedzie po drogach pokrywających się z przebiegiem Romantycznego Szlaku, tysiące Japończyków, Rosjanie a także coraz więcej Polaków. Jeden z obiektów leżących na szlaku – zamek Neuschwanstein jest po paryskiej wieży Eiffla drugim najczęściej odwiedzanym miejscem na naszym kontynencie.

rt_2011_05-37.jpg

Stowarzyszenie Turystyczne Romantycznego Szlaku powstało 10 stycznia 1950 roku, a już 19 czerwca tego samego roku najdłuższy szlak turystyczny w Niemczech został otwarty. Trasa liczy 350 kilometrów i prowadzi od Würzburga do małego miasteczka położonego niedaleko granicy z Austrią – Füssen. Jest to idealna propozycja na 3–7 dniową wycieczkę po południowych Niemczech. Podczas niej możemy bowiem zwiedzić nie tylko najpiękniejsze zamki bawarskie, ale i przejechać niezwykle malowniczymi terenami. Szlak można pokonać własnym autem, autokarem lub na rowerze. Dla cyklistów poprowadzono wariant wiodący mniej uczęszczanymi drogami lub ścieżkami rowerowym − oznakowana trasa rowerowa nowi nazwę „Radroute Romantische Strasse”. Niezależnie jednak od tego, jaki środek lokomocji wybierzemy, niewątpliwie jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert turystycznych u naszych zachodnich sąsiadów. Z noclegami nie ma problemu, wzdłuż całej trasy znajdują się niezliczone hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, campingi. Oczywiście, również z odpoczynkiem przy dobrej kuchni i bawarskim piwie nie mają turyści najmniejszego kłopotu.Wydanie: 1/2011, JEST POMYSŁ
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail