Krakowskie lato na dwóch kółkach z Radisson Blu

Kraków można zwiedzać na wiele sposobów, jednak najbardziej niezawodnym są... rowery. Dlatego w tym sezonie Radisson Blu Kraków bezpłatnie udostępnia je swoim gościom. Rowery hotelu Radisson Blu są niebieskie, typu miejskiego z naklejonym charakterystycznym logo na ramie i kołach. Gości hotelowych ich wypożyczenie nic nie kosztuje.

Z rogu ulic Zwierzynieckiej i Staszewskiego, gdzie mieści się hotel, najbliżej jest na krakowskie Planty – wystarczy przejść na drugą stronę drogi. Można je okrążyć zwiedzając w ten sposób najciekawsze miejsca miasta, w tym Rynek Główny i urokliwe uliczki starego Krakowa. Łatwo dotrzeć stąd w okolice Zamku Królewskiego na Wawelu i Smoczej Jamy – dla będących tutaj po raz pierwszy (jeśli tacy jeszcze są!) to konieczny punkt programu zwiedzania. Pod zamkiem w obydwie strony, na obu brzegach Wisły, rozciąga się jedna z najlepszych i najciekawszych tras rowerowo-spacerowych Krakowa. W jedną stronę droga ta mija klasztor Norbertanek oraz podmiejski park linowy i wiedzie aż do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. To propozycja dla nieco bardziej wytrwałych rowerzystów. W drugą stronę natkniemy się na ciekawy relikt PRL-u − hotel Forum, plażę nad Wisłą i malownicze Podgórze po jednej stronie rzeki oraz okolice zabytkowych uliczek krakowskiego Kazimierza po drugiej. Najbardziej zaawansowani rowerzyści, dysponujący przy tym najlepszą kondycją, mogą wybrać się w stronę Niepołomic, Wieliczki, Ojcowa i okolicznych malowniczych miejscowości. Ciekawych tras jest o wiele więcej, zawsze trzeba jednak pamiętać o ostrożności i wyborze drogi odpowiedniej dla własnych możliwości. Pomocą w tym służy biuro Concierge hotelu Radisson Blu, który znajduje się w samym centrum miasta, w sąsiedztwie Rynku, Wawelu, Wisły, Błoń i Plant. Wszystko w Krakowie co nie jest stąd w zasięgu krótkiego spaceru łatwo zwiedzić na rowerze.

Wydanie: 2/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail