Całe Tatry dla Słowaków?

Największy podmiot działający w dziedzinie turystyki na Słowacji, Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR), wykazał zainteresowanie ośrodkami narciarskimi po polskiej stronie Tatr, a także w czeskich Karkonoszach. TMR jest żywo zainteresowana rozwojem tych ośrodków.

Spółka Tatry Mountain Resorts, a.s. rozpoczyna budowę nowej ery dla Tatr – ery lepszych usług, lepszych stoków narciarskich i światowej klasy hoteli. W ostatnich latach zwiększyła pojemność przewozową kolejek o ponad 10 000 osób/godz., ilość naśnieżanych stoków powiększyła się o ponad 100 proc. Tylko przed ostatnim sezonem zimowym inwestycje wyniosły ponad 25 mln euro. TMR jest zainteresowana odkupieniem Polskich Kolei Linowych S.A. Właściciel PKL, czyli Polskie Koleje Państwowe potwierdził prywatyzację, a obecnie czeka na wycenę spółki PKL przez swoich doradców. PKP nie ustaliły jeszcze sposobu sprzedaży Polskich Kolei Linowych. Spółka TMR zakupem PKL po północnej stronie Tatr Wysokich planuje jak najlepiej wykorzystać synergię wynikające z funkcjonowania ośrodków turystycznych po obu stronach Tatr. „Spółka TMR już wysłała oficjalne pismo do PKL z informacją, że jest zainteresowana prywatyzacją Polskich Kolei Linowych. Podobnie jak w przypadku słowackich Tatr, jesteśmy gotowi również zainwestować po polskiej stronie Tatr duże środki finansowe w celu poprawy infrastruktury i podniesienia jakości świadczonych usług“, powiedział Igor Rattaj, akcjonariusz TMR oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej. Wszystko to oczywiście z dużym naciskiem na ochronę przyrody, ponieważ TMR na Słowacji działa także w Parkach Narodowych i inwestuje oszczędnie, biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój. Spółka wykazała zainteresowanie prowadzeniem także ośrodków w czeskich Karkonoszach, zwłaszcza ośrodków Szpindlerowy Młyn, Pec pod Śnieżką i Harrachov.

Wydanie: 2/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail