Bałtyk łaskawy dla Świnoujścia

Porównując stare fotografie i mapy z aktualnymi, można obliczyć, że w przeciągu 80 lat na Wyspie Uznam w Świnoujściu przyrosło ok. 100 m szerokości pasa przybrzeżnego.„Efektem tego zjawiska jest np. to, że tereny, które były plażą na początku XX w., dziś sprzedajemy jako atrakcyjne działki budowlane. Kiedyś promenadą była przecież ulica Żeromskiego, teraz jest w głębi miasta, należało wybudować nową. Kilka lat temu postawiliśmy prysznice na plaży tuż nad brzegiem, teraz są na trzech czwartych szerokości plaży. W przyszłości będzie trzeba wydłużyć dojścia do plaży dla niepełnosprawnych i wózków, które niedawno jeszcze sięgały linii wody” - wyjaśnia Robert Karelus, Rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście.

    Większość polskiego wybrzeża ulega stopniowemu niszczeniu, głównie przez zabieranie pasma lądu przez morze oraz działalność...

Wydanie: 2/2011, JEST POMYSŁ
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail