Oferty last minute – lato 2011

Oferty last minute sprzedajemy wszyscy . Co charakterystyczne , last minute w Polsce różni się od tego w krajach zachodniej Europy . Tam, last minute to rzeczywiście, zgodnie z nazwą, oferty last minute. A więc możemy je sprzedać na kilka zaledwie dni przed wylotem. U nas bywają oferty last minute sprzedawane nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.

rt_2011_07-36.jpg

Pod chwytliwym dla klienta wciąż hasłem reklamowym sprzedaje się normalne oferty (czasami z niewielkim upustem). To działa i większość wyjazdów oferowanych w ten sposób, sprzedaje się.


Mocni są wciąż mocni

W maju sprzedaż kierunków tzw. tradycyjnych była prawie tak udana jak w ubiegłym sezonie – na przykład do Egiptu wykupiło wycieczki 25 proc. klientów eSKY (warto przypomnieć, że dane z zeszłego roku mówią o tym, że do tego kraju wyjechało 31 proc. osób korzystających z usług serwisu; do Tunezji 10 proc., natomiast w poprzednim sezonie 17 proc. Pokazuje to, że ruch turystyczny wraca do tych krajów. Potwierdzają to zresztą dane wyszukiwarki Qtravel.pl – Egipt w dalszym ciągu cieszy się zainteresowaniem polskich turystów. Drugie miejsce w rankingu popularności zajęła Chorwacja (4,22 proc.). Turyści pytają często o Włochy, Grecję, Bułgarię i Hiszpanię. W maju 2011 r. o oferty wypoczynku w Egipcie pytało 15,5 proc. użytkowników wyszukiwarki Qtravel.pl. Miesiąc później wynik wzrósł do 19,45 proc. W marcu było ich 17 proc. Najgorsze wyniki Egipt zanotował w styczniu i lutym – podczas największych zamieszek – odpowiednio 10,9 proc. i 12,5 proc. Możemy mieć jednak pewność, że nie osiągnie on tak dużej skali jak przed kilku laty. Sumując wszystkie rezerwacje, złożone na wyjazdy wakacyjne można powiedzieć, że do Egiptu pojedzie 22 proc. Polaków, natomiast do Tunezji 12 proc. W tym roku polscy turyści pojadą więc do Grecji, Turcji i Hiszpanii – kraje to odwiedzi odpowiednio 22, 19 i 17 proc. wszystkich osób kupujących bilety na stronie esky.pl. Porównując te dane do tych sprzed roku widzimy, że wówczas do Grecji pojechało 11 proc. Polaków, do Turcji 13 proc., a do Hiszpanii zaledwie 5 proc. Zmiany kierunków nie wpłynęły na ceny wyjazdów, zwłaszcza tych, które najbardziej interesują klientów czyli last minute. Jeszcze wówczas, gdy w Afryce panowały zamieszki polityczne, część touroperatorów zrezygnowała z dużej liczby letnich wyjazdów do Egiptu i Tunezji i przesunęła samoloty do miejsc, które miały szansę stać się wakacyjnymi hitami. Dlatego teraz średnia cena tygodniowych wczasów last minute np. w trzygwiazdkowym hotelu w Tunezji z dwoma posiłkami wynosi 1290 zł za jedną osobę, taka sama zaś oferta na wyjazd to Turcji to koszt 1298 zł, do Egiptu – 1379 zł, a do Hiszpanii - 1438 zł. Właściwie niezmienne pozostały: długość wyjazdu i ilość towarzyszy podróży. Wczasy rodzinne – 2+1 lub 2+2 – stanowiły w ubiegłym roku 28 proc. wszystkich, obecnie jest to 32 proc. Liczby mówiące o wyjazdach singli pozostały niezmienione i wynoszą 6 proc. wszystkich podróży. Dużo większym zainteresowaniem cieszą się podróże tygodniowe – przed rokiem wybrało je 59 proc. rezerwujących, w tym roku już 70 proc. Może być to wynikiem tego, że od jakiegoś czasu decydujemy się wyjechać na urlop dwa razy w ciągu jednego roku i np. jeden tydzień na...

Wydanie: 3/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail