Nowe atrakcje w centrum bajek

Paca nów w województwie świętokrzyskim to doskonały przykład wykorzystania dobrego pomysłu i pieniędzy unijnych. Dzięki wybudowaniu Europejskiego Centrum Bajek Pacanów, znany do tej pory tylko z pierwszych słów książeczek Makuszyńskiego i Walentynowicza a na ogół omijany przez turystów, ma szansę stać się jednym z popularniejszych miejsc w regionie.

rt_2011_07-37.jpg

Trudno w centralnej Polsce znaleźć lepszą niż Centrum Bajki atrakcję turystyczną dla najmłodszych dzieci. A także dla ich rodziców. W ciągu pierwszego roku istnienia centrum odwiedziło około 70 tysięcy gości i powoli staje się ono jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów turystycznych województwa świętokrzyskiego. Wyprawa w krainę bajek – w którą możemy wybrać się w Pacanowie – zgodnie z zapomnianą pedagogiczną zasadą „uczy bawiąc i bawiąc uczy”. A na dodatek jest gdzie przysiąść i co zjeść. Dla grup i indywidualnych turystów wprost… bajkowe miejsce.


Nowoczesna konstrukcja

Regularne, czarne konstrukcje przypominające piaskowe baby, ale też budzące skojarzenia ze statkami kosmicznymi, wpisały się już w krajobraz poczciwego Pacanowa. Już nie budzą zdziwienia mieszkańców południowej części Ziemi Świętokrzyskiej, którzy byli przyzwyczajeni do malowniczych pagórków, łąk i klasycznych domów z dwuspadowymi dachami. I tylko sam Koziołek Matołek mógłby się zdziwić na widok konstrukcji, które powstały na jego cześć! Przed jeszcze...

Wydanie: 3/2011, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail