Nowe połączenia lotnicze z Polski do Słowacji

Od 8 grudnia 2011 r. Polskie Regionalne Linie Lotnicze EUROLOT S.A. uruchamiają regularne połączenie lotnicze z Gdańska i Warszawy do Popradu-Tatry. Samoloty ATR 42 i ATR 72 z Gdańska oraz z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry kursować będą 2 razy w tygodniu (czwartek i niedziela).


Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 195 zł. Najtaniej będzie można nabyć bilety oraz pakiety pobytowe poprzez stronę internetową www.eurolot.com, www.nartyslowacja.pl lub za pośrednictwem biur agencyjnych. EUROLOT wychodzi naprzeciw polskim narciarzom i na trasie z Gdańska i Warszawa do Popradu będzie przewóz nart oraz snowboardów – gratis (liczba sprzętu narciarskiego ograniczona).


Wraz ze słowackimi i polskimi właścicielami wyciągów, hoteli i termalnych parków wodnych przygotowywane są dla pasażerów atrakcyjne cenowo pakiety pobytowe, które oprócz zakwaterowania, wyżywienia, skipassów i transferów obejmować będą zniżki na wypożyczanie sprzętu narciarskiego, do aquaparków, restauracji itd. Prowadzone są także rozmowy, aby na lotnisku w Popradzie czekał na turystów transport do polskiej stolicy Tatr – Zakopanego. Połączenia lotnicze z Gdańska i Warszawy do Popradu mają zachęcić wszystkich miłośników białego szaleństwa, którzy chcą szybko, komfortowo i atrakcyjnie cenowo dotrzeć do tatrzańskiego regionu po słowackiej i polskiej stronie.


Z kolei mieszkańcy Słowacji i Podhala w sezonie letnim będą łatwiej mogli zwiedzać Warszawę oraz Pomorze (m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot i półwysep Helski). Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Usytuowane jest około 200 m od nowego węzła autostradowego łączącego Poprad i Wysokie Tatry z Niskimi Tatrami (Jasna – Chopok). Odległość z lotniska Poprad -Tatry do Tatrzańskiej Łomnicy, Starego Smokovca oraz Strbskiego Plesa, czyli najpopularniejszych w Tatrach słowackich ośrodków narciarskich, wynosi kilkanaście kilometrów. Port leży zaledwie 60 km od Zakopanego. Poza tym słowacka droga z lotniska jest znacznie mniej zakorkowana niż „Zakopianka”.

Wydanie: 4/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail