Święto żagli w Gdyni

Co najmniej 1,6 miliona ludzi podziwiało przepiękne żaglowce, które w dniach 2 – 5 września 2011 r. zawitały do portu w Gdyni. Tłumy w poniedziałkowe popołudnie oglądały paradę jednostek na Zatoce Gdańskiej, która zwieńczyła zlot The Culture 2011 Tall Ships Regatta.


Przez cztery dni w Gdyni odbywały się festyny, śpiewano szanty, 50 urodziny obchodził Zawisza Czarny. Zlot zakończyły regaty, które wystartowały z Turku, a ich niekwestionowanym zwycięzcą został Dar Młodzieży. Otrzymał nagrodę dla pierwszej jednostki na linii (w klasie „A”) mety oraz „Friendship Trophy” jako załoga, która najbardziej przyczyniła się do promowania idei żeglarskiej przyjaźni. Nagrody za regaty z Turku do Gdyni w poszczególnych klasach: klasa A – 1. „Dar Młodzieży” (Polska), 2. „Mir” (Rosja), 3. „Fryderyk Chopin” (Polska); klasa B – 1. „Tecla” (Holandia), 2. „Brabander” (Litwa), 3. „Johann Smidt” (Niemcy); klasa C – 1. „4 Oceans’ Dream” (Polska), 2. „Villa Mare” (Finlandia), 3. „Śmiały” (Polska); klasa D – 1. „Lietuva” (Litwa), 2. „Fujimo” (USA), 3. „Lady B” (Polska).

Wydanie: 4/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail