Austria to świetne miejsce na spędzenie urlopu

Franka Kobenter
dyrektor Centrum Informacji Austria.info


Czy Austriacy są zadowoleni z działalności biura austria.info w Warszawie?

rt_2011_09-87.jpg
Franka Kobenter
dyrektor Centrum Informacji Austria.info


Oczywiście, że tak, pewnie inaczej zredukowaliby liczbę osób pracujących w naszym biurze (śmiech). Wraz ze wzrostem zainteresowania Polaków wyjazdami do Austrii, wzrosła również liczba pracowników. 13 lat temu, kiedy zaczynaliśmy naszą działalność była nas w Warszawie tylko dwójka, teraz zatrudniamy już 6 osób. Efekty naszej pracy są widoczne, Austria stała się silną marką na polskim rynku, co najlepiej odzwierciedlają statystyki. Z roku na rok liczba Polaków odwiedzających Austrię rośnie.


Czym się Państwo zajmujecie?

Austria.info zajmuje się promocją marki „Urlop w Austrii”. Wraz z naszymi partnerami z austriackich regionów prowadzimy na polskim rynku kampanie marketingowe zarówno za pomocą mediów, jak również poprzez organizację dużych eventów promocyjnych. Austria.info stara się utrwalić wśród Polaków przekonanie, że Austria to świetne miejsce na spędzenie aktywnego urlopu, nie tylko zimą, ale także latem. Oprócz działalności promocyjnej zajmujemy się również badaniem polskiego rynku, śledzimy najnowsze trendy w polskiej i światowej turystyce. Kolejną ważną kwestią jest dla nas rozwój i promocja naszego portalu internetowego (www.austria. info/pl), który ma pomóc Polakom w doborze odpowiedniej oferty.


Ilu Polaków odwiedziło Austrię w ubiegłym roku a ile w sezonie zimowym?

W zeszłym roku do Austrii przyjechało z Polski 345 000 turystów. W sumie wykupili oni 1 400 000 noclegów. Prawie 70 proc. turystów odwiedziło Austrię zimą, w ubiegłym sezonie narciarskim gościliśmy dokładnie 225 582 Polaków, którzy wykupili 1 117 996 noclegów. W stosunku do sezonu 2009/2010 zanotowaliśmy 3,4-procentowy wzrost. Średnio Polacy spędzają w Austrii 6 dni (5 noclegów). Polscy turyści stanowią 1,8 proc. całego austriackiego rynku turystycznego, co daje Polsce 8. miejsce na świecie....

Wydanie: 4/2011, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail