BEZPIECZNIE w Maroku

Maroko jest jednym z najbezpieczniejszych dla turystów krajów arabskich. To północnoafrykańskie państwo z dostępem do Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, poprzecinane pasmami górskimi Atlasu i Riff, oferuje atrakcyjne destynacje zarówno dla osób preferujących nadmorski wypoczynek, jak i dla tych, którzy najlepiej czują się w górach.

rt_2011_08-34.jpg

Maroko jest państwem, które stawia na turystykę. Nic dziwnego, posiada doskonałe warunki do przyjmowania gości z zagranicy. Bez wątpienia ogromną zaletą Maroka jest różnorodność. Z jednej strony kraj może pochwalić się atrakcyjnymi resortami nadmorskimi, takimi jak Tanger i Saidia nad Morzem Śródziemnym czy Essaouira, Agadir, Mazagan i Casablanca nad Oceanem Atlantyckim. Z drugiej strony duże zainteresowanie wzbudzają miasta imperialne: Rabat, Marrakesz, Fez i Meknes. Na przyjezdnych czekają również pustynie z pięknymi oazami i kasbami (fortecami) oraz góry Riff i Atlas, w których wspaniale jeździ się na nartach. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Maroku jest Marrakesz położony u podnóża Atlasu Wysokiego, w południowej części kraju. Szczytem sezonu turystycznego w Maroku jest wiosna, ale ze względu na łagodny klimat panujący w nadmorskich kurortach i dogodne warunki do uprawiania sportów zimowych w górskich miejscowościach, turyści zjeżdżają do tego kraju przez cały rok. W 2010 roku Maroko przyjęło 9,8 mln turystów. Z racji tego, że Maroko od 1912 do 1956 roku stanowiło francuski protektorat, a język francuski nadal jest używany w biznesie, dyplomacji i turystyce, kraj odwiedza najwięcej turystów z Francji. W ubiegłym roku przyjechały do niego 2 mln francuskich turystów.


Polacy w Maroku

W 2010 roku do Maroka przybyło około 35 tys. turystów z Polski. Polacy najchętniej jeżdżą do Agadiru. W ubiegłym roku miasto odwiedziło 22 tys. Polaków. W Agadirze panuje fantastyczny klimat, który przyciąga turystów nie tylko w sezonie letnim, ale także zimowym. Temperatury są łagodne przez cały rok. Słońce, woda i plaże to nie wszystko, na co można liczyć w Agadirze. Na aktywnych czekają między innymi sporty wodne, zajęcia fitness, golf. Spragnieni relaksu mogą poddać się terapii Thalasso. W Agadirze są także organizowane kongresy i wyjazdy typu incentive. Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek do Marrakeszu, Essaouiry, w góry albo na pustynię. Istnieje wiele dobrych połączeń z Polski do Agadiru. Bezpośrednio można do niego dolecieć z Warszawy, Katowic i Poznania. Ceny w Agadirze są umiarkowane, a duża liczba hoteli o zróżnicowanych cenach, sprawia, że dogodną dla siebie ofertę znajdą bardziej i mniej zamożni goście. Maroko posiada wszechstronny wybór hoteli od jednej do pięciu...

Wydanie: 5/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail