Warszawskie targowanie turystyczne

Tegoroczna edycja targ ów TT Warsaw była już dziewiętnastą. Od kilku lat impreza odbywa się w halach targowo-konferencyjnych przy ulicy Marsa. Wyprowadzona z centrum stolicy potrzebowała czasu, by przekonać do nowego miejsca zarówno wystawców, jak i warszawiaków. Oczywiście, największym problemem jest komunikacja. Niby ze Śródmieścia jest tutaj niedaleko, ale korki warszawskie powodują, że dojazd zajmuje najmniej pół godziny.


Dobrym więc rozwiązaniem, coraz bardzo się sprawdzającym jest podstawianie przez organizatorów darmowych autobusów krążących między centrum (okolice Dworca Centralnego) a targami. W tym roku chyba po raz pierwszy cieszyły się one naprawdę dużą popularnością i w obie strony jeździły pełne gości.


rt_2011_10-42.jpg

Kolejny plus targów to lepsze rozplanowanie stoisk. Zwiedzający mieli więcej miejsca do chodzenia, większość banerów, nazw wystawców była widoczna z daleka. Wystawców było w tym roku 651 z 62 krajów. Stoisk narodowych było 36. Organizatorzy pozyskali nowych zagranicznych wystawców, którzy od razu zdobyli zainteresowanie odwiedzających. Wymienić warto Gruzję, Ambasadę Japonii, Algierię, Bośnię i Hercegowinę. Krajem partnerskim było Maroko, które planuje coraz większą ekspansję na rynku polskim. Jego stoisko obok egipskiego, Tajlandii, Austrii, Węgier, Słowacji cieszyło się największym powodzeniem wśród zagranicznych wystawców.


rt_2011_10-41.jpgWśród polskich tradycyjnie najwięcej ludzi gromadziło się przy Śląsku (na którym m.in. występowali artyści z zespołu Śląsk). Duże, funkcjonalne stoisko, z łatwym dostępem, z dużą ilością materiałów reklamowych. Najgłośniej było tradycyjnie na stoisku Słowacji, gdzie występował zespół taneczny Grimmy – przecudnej urody dziewczyny znane z innych targów turystycznych. Najsmaczniej było na stoisku Węgier, gdzie częstowano gości sękaczami. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł umożliwienia wszystkim bezpłatnego wstępu w ostatnim dniu targów.


Wtedy też najwięcej się działo na estradzie i w samej hali. Tego dnia zanotowano największą liczbę zwiedzających – blisko 10 tys. osób, którym czas dodatkowo umilały atrakcje, konkursy, degustacje, występy artystyczne na specjalnej scenie czy spotkania z podróżnikami. Według organizatorów, targi tegoroczne odwiedziło 22 363 gości, w tym klientów z branży było 11 334 (przedstawicieli mediów – 385. Przez trzy dni targom towarzyszyły konferencje, szkolenia, warsztaty, w których łącznie wzięło udział 850 osób. Jak powiedziała Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw: – Zakończyliśmy XIX Targi TT Warsaw z...

Wydanie: 6/2011, TARGI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail