Gdzie w tym roku Polacy spędzą Sylwestra?

Sylwester w Zakopanem jest cool!

rt_2011_10-46.jpg
Sylwester? – na pytanie o to jak przywita Nowy Rok jeden z naszych klientów uśmiechnął się z rozbawieniem i powiedział: – Gdyby spytała Pani moich znajomych to odpowiedź w zasadzie byłaby tyko jedna, no może dwie. Lodowiec w Austrii i ciepłe źródła w Czechach lub na Słowacji. Ja sam od lat jeżdżę do Zakopanego lub w Bieszczady i nigdy się nie nudzę. Dlaczego? Jakoś zawsze odkrywam coś nowego, czego jeszcze nie próbowałem, pojawiają się nowe atrakcje. Chyba dlatego tak podoba mi się wasz portal i hasło Polska jest cool. Po prostu tak jest!

Wypowiedź pana Bogusława doskonale pokrywa się z naszymi obserwacjami – Polacy uwielbiają spędzanie Sylwestra i Nowego Roku w zaprzyjaźnionym gronie rodzinno-przyjacielskim, z którymi wynajmują domek w górach, często przez kilka lat w tej samej miejscowości, koniecznie jak najbliżej wyciągu i najlepiej z kominkiem. Co roku narzekamy na fatalne połączenie, zapchane Krupówki, drogie noclegi i co roku wracamy do Zakopanego, bo tam powitanie Nowego Roku jest naprawdę magiczne co roku przybywa zresztą w samym mieście i w okolicy atrakcji. Zimowa Stolica Polski naprawdę się zmienia. Dawniej było tu jedno kino, jedno lodowisko i kilka restauracji. Teraz miasto coraz bardziej się rozwija. Pani Basia: Dawno już nie byłam w Zakopanem, ale pomimo lekkiego strachu przed korkami i ciasnotą w tym roku koniecznie muszę się wybrać.

Nie mogę się wprost doczekać wizyty w tych nowych termach. Kiedyś mój pobyt ograniczał się do oglądania sklepów, czasem kina, ale teraz wynotowałam sobie listę muzeów, które miałam ochotę zobaczyć od dawna: Muzeum Tatrzańskie, skansen w Chochołowie, Muzeum Kornela Makuszyńskiego… Muszę jeszcze tylko sprawdzić, czy na pewno będą czynne w tym okresie. Zupełnie inny pomysł na spędzenie sylwestra ma 32-letnia Paulina, która postanowiła w tym roku udać się za granicę. – Od lat obiecuję sobie, że koniec z marznięciem, koniec ze staniem przy garach. Jedziemy z mężem do Egiptu. Dzieci zostają u dziadków. Pani Paulina może na miejscu spotkać wielu rodaków, którzy tak jak ona postanowili spędzić Sylwestra pod palmami. Coraz więcej rodzin zamiast wydawać setki,...

Wydanie: 6/2011, KRYTYCZNYM OKIEM
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail