Przeprawy promowe latem, czyli raport za sezon letni 2011

rt_2011_10-27.jpgAnna Bierla
Aferry.pl, www.aferry.pl


Lato już za na mi, czyli cza s podsumować, co działo się na morskich wodach w Europie . Zanalizowaliśmy podróże promowe obywateli siedmiu krajów (Polska, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania i Włochy), aby dowiedzieć się, które trasy, przewoźnicy i destynacje były najpopularniejsze tego lata.Od czerwca to polowy września trwa letni sezon dla promów. To w tym czasie notuje się największą sprzedaż biletów promowych, w szczególności w lipcu i sierpniu podczas trwania szkolnych wakacji. Lato 2011 przyniosło średni wzrost sprzedaży biletów promowych o 20 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Mimo iż średnia cena przeprawy promowej wzrosła dość znacząco na niektórych rynkach, to nie miała ona większego wpływu na wysokość sprzedaży. Czyżby pływanie promem stawało się bardziej modne? A może wzrost cen biletów i opłat za bagaż tanich przewoźników lotniczych wpływa na większy popyt na promy? Albo lepszy marketing i łatwość zakupu biletów online wpływa na ich rosnącą popularność każdego lata?


Wróćmy jednak do analizy kierunków i tras promowych. Korsyka i Sardynia to najczęściej odwiedzane destynacje promowe minionego lata przez wszystkie badane nacje. Zaraz po nich plasują się Baleary, Chorwacja, Maroko i Skandynawia. Port Bastia w północnej Korsyce okazał się najbardziej popularny w basenie Morza Śródziemnego. Najchętniej pływano tam z przewoźnikami Moby Line i Corsica Sardinia Ferries. Na polskim rynku zanotowano...

Wydanie: 6/2011, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail