Gdzie polskie dzieci pojadą na ferie zimowe?

rt_2011_11-5.jpgZmienia się nieco geografia zimowych wyjazdów młodzieżowych. Oczywiście, wciąż gro z nich to pobyty w górach, ale coraz więcej organizatorów rozgląda się za innymi regionami niż południe Polski. Od kilkunastu lat modna jest Słowacja, potem dołączyły do tego stacje narciarskie we Włoszech i Austrii. Co można nowego wymyślić, żeby zainteresować zarówno indywidualnego młodego turystę (czy raczej jego rodziców), jak i grupy młodzieży?


Na szczęście o nowości starają się miejsca, regiony, które jeszcze niedawno nie były kojarzone z tłumami narciarzy. Przykładem choćby rozwój ośrodków narciarskich w Czechach. Kouty nad Desnou to nowy i jednocześnie największy na Morawach ośrodek narciarski. Oferuje cztery trasy zjazdowe o całkowitej długości 5,7 km. Różnica poziomów dwóch dwukilometrowych tras wynosi ponad 500 m, pozostałych dwóch tras 100 m. Szerokość tras wynosi ponad 50 m. Doskonałe warunki śniegowe gwarantuje 30 armatek śnieżnych na 9 km zapewniających zaśnieżenie wszystkich 25 ha tras.


Trasy zjazdowe są łatwe, średnie i dla zaawansowanych narciarzy. Dzieci i początkujący mają do dyspozycji ruchomy dywan na terenie szkółki narciarskiej Helia. Na snowboardzistów czeka snowpark ze sztucznym oświetleniem, bigair i rail. Narciarze biegowi skorzystają z przygotowanych tras na wysokości 1100-1300 m z możliwością odwiedzenia górnej zapory Dlouhé Stráně. Znajduje się tutaj też pierwsza w Czechach sześcioosobowa kolejka linową (3200 osób/godz.). Karnet 6-dniowy kosztuje 2550 CZK (dla dzieci – 1730 CZK). Najwyżej z kolei położonymi wyciągami i trasami zjazdowymi w Czechach, z pięknym widokiem na najwyższe szczyty Jesioników, łącznie ze szczytem P r a - dziad (1492 m) szczyci się Ovčárna. Pomimo że w ośrodku nie ma systemu sztucznego zaśnieżania, nierzadko jeździ się tutaj aż do końca kwietnia.


Dzięki takim dobrym warunkom śniegowym okolica nazywana jest „morawskim lodowcem”. Ośrodek narciarski jest stosunkowo nieduży, najdłuższy z 6 wyciągów ma jedynie 700 m długości. Najmłodszym polecamy tzw. Mały Václa vák, do najbardziej lubianych należą: Wielki Václavák i wyciąg A na Kamienie Piotrowe (Petrovy kameny). Jednym z najbardziej znanych czeskich ośrodków sportów letnich i zimowych jest Pec pod Śnieżką (800-1602 m). 5-6 miesięcy w roku leży tu śnieg. Znajdują się tu: 4-osobowa kolej liniowa, 10 wyciągów o przepustowości 9620 osób/godzinę, hotele, pensjonaty, baseny, dyskoteki, restauracje w centrum i przy trasach zjazdowych. Jest tu około 11,2 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności. Wieczorne zjazdy oferują 3 trasy, z których trasa Javor jest najdłuższym i najlepiej oświetlonym stokiem w Czechach. Na terenie całego...

Wydanie: 7/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail