Dolny Śląsk - turystycznie

Trudno znaleźć w Polsce region równie atrakcyjny turystycznie . Piękne, dobrze zachowane miasta i miasteczka, trasy podziemne, tajemnicze kopalnie i bunkry, różnorodne pasma górskie – to wszystko oferuje gościom Dolny Śląsk.

rt_2011_11-62.jpg

Oczywiście, większość z nas kojarzy Dolny Śląsk z górami; tymi wysoki Karkonoszami i tymi mniejszymi, ale nie mniej malowniczymi – Górami Sowimi, Górami Stołowymi… Duża część pytana o ten region wymieni na pierwszym miejscu uzdrowiska Doliny Kłodzkiej. Miłośnicy architektury jednym tchem wymienią zabytkowe miasteczka, ulice, kamienice, kościoły Wrocławia, twierdzę w Kłodzku, zamki przedgórza sudeckiego. Tropiciele tajemnic znają Dolny Śląsk z tajemniczych lochów, fabryk podziemnych, szybów kopalnianych. Twierdza w Kłodzku uważana jest przez znawców za najcenniejszy w Polsce zespół fortyfikacji z XVII-XVIII w. Jej budowa trwała od lat 80. XVII w. do początków wieku XVIII. Dla zwiedzających – oprócz niezwykłych widoków na miasto i zamykające horyzont Góry Stołowe – największą atrakcją jest spacer po tworzących labirynt podziemnych korytarzach.


rt_2011_11-128.jpg

Jeszcze wspanialsze podziemia turyści mogą zwiedzać w Podziemnym Mieście Głuszyca – Kompleks Osówka. To z kolei najdłuższy udostępniony kompleks wybudowany w Górach Sowich zwany...

Wydanie: 7/2011, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail