Przyszłe kadry prezentują wysoki poziom…

W listopadowy dzień w Warszawskim hotelu Novotel Airport wręczono nagrody tegorocznym laureatom nagrody Ministra Spor - tu i Turystyki za najlepszą prac ę z zakresu gospodarki turystycznej . Redakcja Rynku Turystycznego miała patronat nad tym konkursem. Gościem honorowym gali był wybitny polski himalaista Krzysztof Wielicki.


rt_2011_12-34.jpg
Uczestnicy konkursu z Dyr. Dep. Turystyki Katarzyną Sobierajską


Tegoroczny konkurs został zdominowany przez panie. Świadczy to o tym, że w najbliższym czasie o obliczu polskiej branży turystycznej będą decydować kobiety. – Mnie osobiście to bardzo cieszy – skomentowała tę sytuację wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska. Pierwszą lokatę w IX edycji Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej otrzymała Patrycja Bednarska, autorka pracy pod tytułem ,,Systemy motywacyjne – elementem procesu zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem turystycznym” napisaną pod kierunkiem dr Bogdana Dębowskiego w Szkole Wyższej ALMAMER.


Wysoki poziom konkursu

Przeważały wysokie oceny. Kapituła wyłoniona przez Ministra Sportu i Turystyki, w której skład wchodzą osoby reprezentujące branżę turystyczną, kadrę naukowodydaktyczną uczelni wyższych i kierownictwo Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, oceniła 21 zgłoszonych prac magisterskich spełniających warunki regulaminowe, obronionych w roku akademickim 2009/2010 i 2010/2011 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce. Dr Ewa Bąk-Filipek dokonując w imieniu kapituły podsumowania dziewiątej edycji konkursu podkreśliła wysoki poziom zgłoszonych do konkursu prac. Na 560 możliwych do uzyskania punktów, tylko sześć prac uzyskało poniżej 400. Oceniane prace magisterskie były zróżnicowane. Ich autorzy podejmowali tematykę związaną z podnoszeniem konkurencyjności polskiej oferty turystycznej na rynku krajowym i rynkach zagranicznych, znaczenia organizacji wielkich wydarzeń dla gospodarki turystycznej, wpływu turystyki na rynek pracy, kondycji ekonomicznej przedsiębiorstw turystycznych w Polsce, systemów zarządzania turystyką i...

Wydanie: 9/2011, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail