Park rozrywki połączy Grodzisk Mazowieck i i Abu Dhabi

Spółka Las Palm podsumowała ostatnie półrocze pracy nad projektem dotyczącym budowy pierwszego i największego polskiego parku rozrywki Adventure World Warsaw. Powołano Dyrektora Zarządzającego i Wykonawczego oraz Dyrektora Finansowego AWW .


Na prace związane z tworzeniem parku spółka wydała już ponad 11 milionów euro. 15 grudnia na konferencji w Warszawie spółka ogłosiła także powstanie parku Adventure World Abu Dhabi, który zbudowany zostanie w oparciu o koncepcję tematyczną Adventure World Warsaw z uwzględnieniem lokalnej kultury i historii. Przed rozpoczęciem budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw spółka Las Palm kompletuje wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia. Pierwsze wyzwanie wiąże się zabezpieczonymi przez inwestora gruntami. − Dzięki ogromnemu zaangażowaniu burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego decyzji w sprawie odrolnienia gruntów spodziewamy się w lutym przyszłego roku − powiedział Prezes Las Palm Peter Mulder podczas spotkania z dziennikarzami. Kwestia ta jest kluczowa dla uchwalenia, a następnie uprawomocnienia się miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Las Palm przewiduje, iż po zakończeniu tych formalności już w czerwcu uda się uzyskać pozwolenie na budowę, co oznacza rozpoczęcie prac ziemnych na terenie inwestycji w lipcu 2012 roku.


We wrześniu 2011 roku do zespołu realizującego projekt dołączył Steven Shaiken mianowany Dyrektorem Wykonawczym i Zarządzającym Adventure World Warsaw. Shaiken posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży rozrywki i rekreacji, zdobyte w największych międzynarodowych koncernach, takich jak Universal Parks and Resorts czy Royal Caribbean International oraz sieciach hotelarskich Starwood i Hilton. Podczas konferencji prasowej ogłoszono także powstanie parku Adventure World Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Park powstawać będzie równolegle do inwestycji w Polsce, ale Adventure World Warsaw zostanie otwarte jako pierwsze − powiedział Peter Jan Mulder. − Koncept rodzinnego parku, który stworzyliśmy wraz z partnerami – Jora Vision, AGS, Imtech, Vekoma – ma ogromny potencjał.


W Abu Dhabi zostanie on uzupełniony o elementy lokalnej kultury i historii, tworząc niepowtarzalną kombinację, która przyciągać będzie miliony turystów rocznie i stworzy tysiące nowych miejsc pracy, dając impuls do dalszego rozwoju gospodarczego tego regionu – dodał. Adventure World Abu-Dhabi, podobnie jak park w Grodzisku, składać się będzie z pięciu wysp tematycznych z 25 atrakcjami, strefy rozrywki z kinami, restauracjami i pasażem handlowym, a także Aquaparku. Będzie to największy tematyczny rodzinny park rozrywki na Bliskim Wschodzie. – Jesteśmy teraz na etapie zabezpieczania gruntu o powierzchni około 80 hektarów. Po stronie Abu Dhabi spotykamy pełną determinację do przeprowadzenia inwestycji − powiedział Mulder.

Wydanie: 8/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail