Azja kolorowa, smaczna i tematyczna…

Chiny jak cały Daleki Wschód od dawna przyciągały Europejczyków. Kultura zupełnie odmienna od naszej fascynowała i fascynuje nadal. Jednak dziś, w dobie coraz większej specjalizacji w niemal wszelkich dziedzinach, również turyści chcą poznawać wybrane, najbardziej dla nich ciekawe fragmenty.


rt_2012_01-23.jpg


Z tego powodu coraz częściej wybierają oni z ofert wycieczki tematyczne lub przynajmniej mające określony motyw zwiedzania. Choć zapewne nigdy nie zabraknie chętnych na oferty typu: „poznasz Azję w siedem dni” to jednak segment imprez tematycznych zapewne będzie się rozrastał. Organizacja wycieczki tematycznej jest znacznie trudniejsza niż typowego zwiedzania. Już sam dobór tematyki musi być dobrze przemyślany i wymaga naprawdę doskonałej znajomości regionu, do którego mają jechać turyści. Jeśli do tego dołożymy konieczność ułożenia programu tak, żeby można go było sprzedać to widać, że nie każde biuro może zdobyć się na takie przedsięwzięcie. Na końcu, choć nie najmniej ważni, są ludzie, czyli ci którzy mają na danej trasie pracować z turystami. Nie każdy nawet bardzo dobry pilot chce i może pracować przy imprezie tematycznej.– Trzeba się na tym znać, mamy wyselekcjonowanych pod tym kątem pilotów. Wbrew pozorom wielbicieli kulinariów jest pośród pilotów całkiem spora grupa – mówi Majka Szura z biura Polka Travel, organizującego między innymi wycieczki kulinarne. Równie ważny jest dobór partnerów na miejscu. Szczególnie, że mamy tu do czynienia z ogromnymi różnicami kulturowymi. Im bardziej zawężony jest temat wycieczki tym staranniej trzeba dobierać miejscowych przewodników. – Naszą nauczycielką jest światowej sławy mistrzyni, autorka wielu książek kucharskich tłumaczonych m.in. na angielski francuski – dodaje Majka Szura.


Nie tylko dla smakoszy

Poznawanie kultury od jej kuchni jest od dawna popularne, nic więc dziwnego, że pojawiły się również wycieczki kulinarne do różnych krajów azjatyckich. Szczególnie, że od jakiegoś czasu szeroko rozumiana kuchnia azjatycka (czy raczej różne jej odmiany) zyskała w Polsce popularność. – Podróże kulinarne są dla wyselekcjonowanego klienta, który nie tyko oczekuje ciekawego merytorycznie programu, ale „okraszenia” go w ten wyjątkowy, nietuzinkowy sposób. Orientalne klimaty są bardzo lubiane przez Europejczyków, a kuchnia azjatycka przyciąga wielu chętnych – mówi Majka Szura. Jej zdaniem na takie wyjazdy jeżdżą nie tylko te osoby, które cenią dobrą kuchnię, ale także osoby, którym nie wystarczy tradycyjna forma zwiedzania. Uczestnikami podróży kulinarnych ze względu na zamiłowanie gastronomiczne są głównie mężczyźni. – Jeździ też sporo singli, dla których wspólne zabawy kulinarne są okazją do poznania innych singli i fajnej wspólnej zabawy – dodaje Majka Szura. Podczas podróży kulinarnych poznajemy prawdziwy smak kraju „od kuchni” nie powierzchownie przez pryzmat zabytków świeckich i sakralnych. Wybranie i kraju i stworzenie trasy w...

Wydanie: 8/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail