ależące do notowanej na warszawskiej giełdzie grupy MNI S.A. Biuro Podróży First Class S.A. oraz tour operator Dive Away łączą swoje siły

Należące do notowanej na warszawskiej giełdzie grupy MNI S.A. Biuro Podróży First Class S.A., zajmujące się obsługą podróży biznesowych oraz tour operator Dive Away, specjalizujący się w turystyce kwalifikowanej dla zamożnych klientów łączą swoje siły. Połączenie umożliwi uzyskanie synergii dwóch biznesów. Grupa MNI S.A. planuje dalszy udział w konsolidacji branży turystycznej oraz wprowadzenie Biura Podróży First Class S.A. na warszawską giełdę.


Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie MNI S.A. (indeks sWIG80) kontroluje obecnie bezpośrednio i pośrednio kilkanaście spółek działających w branży: telekomunikacyjnej, zaawansowanych usług dodanych i marketingu mobilnego, medialnej oraz turystyce. MNI S.A. od kilku lat z powodzeniem realizuje strategię rozwoju w atrakcyjnych i perspektywicznych segmentach rynku, w tym poprzez akwizycje i fuzje. W tym roku przeprowadziła już jedną transakcję przejęcia. W marcu grupa powiększyła się o firmę Lark Europe Sp. z o.o., czołowego producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej (m.in. nawigacji GPS, tabletów). Tym razem wzmocniony zostanie segment turystyczny, reprezentowany w grupie przez Biuro Podróży First Class S.A. - Stale analizujemy branże, w których jesteśmy obecni, szukając dla naszych spółek zależnych i powiązanych możliwości rozwoju w atrakcyjnych segmentach. Kupujemy firmy rentowne, dysponujące unikalnym know-how, które można wykorzystać w większej skali, osiągając wyższe marże. Takie kryterium spełnia biuro podróży Dive Away, zajmujące się turystyką kwalifikowaną – mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.


Dive Away specjalista od nurkowania

Warszawskie biuro Dive Away powstało w 2004 roku. Specjalizuje się w turystyce kwalifikowanej. Jest profesjonalnym biurem podróży (tour operatorem) dla nurków (i osób towarzyszących). W ofercie ma pakiety dla klientów indywidualnych, grup, jak i klientów biznesowych (wyjazdy motywacyjne). Dive Away jest jedynym w Polsce bezpośrednim przedstawicielem największych flot nurkowych i resortów. Dzięki temu jest w stanie zaoferować swoim klientom do wyboru kilkadziesiąt rejsów (np. na Antarktykę, Bahamy, Belize, Fidżi, Galapagos, Malediwy, do Egiptu, Sudanu, Australii) oraz pobyt w kilkudziesięciu resortach (wyjazdy stacjonarne) w najpiękniejszych miejscach do nurkowania na świecie. Biuro stale modyfikuje i poszerza swoją ofertę - niedługo klienci będą mogli wybrać się na nurkowanie do Francuskiej Polinezji. – Dive Away jest największym w Polsce tour operatorem specjalizującym się w organizacji wakacji i wyjazdów incentive dla nurków. Już od 8 lat odkrywamy tajemnice podwodnego świata dla tysięcy miłośników nurkowania.

Tylko w ostatnich trzech latach mieliśmy...

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail