Dentyści zarabiają na turystyce

Rosną przychody polskich dentystów z turystyki stomatologicznej.  Paradoksalnie, bardzo pomógł niedawny kryzys. Spadek zarobków przeciętnych Brytyjczyków, Niemców i Duńczyków, sprawił, że zaczęli oni poszukiwać oszczędności na leczeniu. Znaleźli je w Polsce. I to spore, nawet 60 procentowe – podaje Dental Travel Poland. Z kolei z analiz PMR Publications wynika, że pomimo kryzysu w latach 2008 i 2009 wartość rynku usług stomatologicznych w Polsce wzrosła aż o 10 proc. Prognozy pokazują, że do 2013 rynek osiągnie wartość 10 mld zł. Tylko 1,7 mld zł do ogólnej puli dołoży NFZ.


Nowe zęby i Wawel w bonusie

- Leczenie stomatologiczne w Polsce jest nawet o 60% tańsze, niż w innych krajach UE. Jakość usług i ich poziom, obejmujący wyposażenie gabinetów, materiały, sprzęt czy kwalifikacje personelu już od dawna nie różni się od tych oferowanych na Zachodzie. Poza tym polska stomatologia ostatnimi laty wyrobiła sobie solidną markę przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Irlandii, duża w tym zasługa Polaków, którzy w 2005 roku wyjechali do pracy na Wyspy, a także wyspiarzy, którzy już wypróbowali leczenie u nas – mówi dr Mariusz Duda, właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Duda Clinic w Katowicach.

Pomagają także rządowe inicjatywy. Izba Gospodarcza Turystyki medycznej prowadzi m.in. własną kampanię...

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail