Questing coraz popularniejszym sposobem uprawiania turystyki

W Polsce powstało już ponad 50 szlaków, na których można uprawiać nową, coraz popularniejszą formę turystyki, nazywaną questingiem. Do końca roku powstanie kilkadziesiąt kolejnych tego typu tras.

Questing to nowa forma turystyki, polegająca na niesztampowym odkrywaniu dziedzictwa regionalnego (m.in. kulturalnego, przyrodniczego i historycznego). Uprawiając questing, mamy do dyspozycji specjalnie przygotowaną mapkę oraz wierszowany lub prozatorski tekst, w którym znajdują się wskazówki dotyczące trasy oraz najbardziej charakterystycznych punktów, obok których musimy przejść, aby dotrzeć do celu.

– Celem naszej wędrówki mogą być różnorodne rzeczy, np.: zabytek architektoniczny, niecodzienny widok, okaz fauny lub flory, a nawet zaginiona opowieść lub tajemnica związana z regionalną legendą. Dzięki questingowi w nieszablonowy sposób stajemy się uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów lub odkrywcami tajemnic.
Nie bez znaczenia jest też to, że tworzenie szlaków questingowych (czyli questów) angażuje m.in. lokalne społeczności, które dzięki temu odkrywają swoje korzenie, nieznane legendy,
a nawet miejsca – mówi  Łukasz Wilczyński, jeden z najbardziej znanych trenerów questingu w Polsce.

Jak dotąd, w całej...

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail