Lizbona dla oszczędnych

Marzysz o odwiedzeniu Lizbony, ale ciągle brakuje Ci na to pieniędzy?  A może już zaplanowałeś wyjazd, ale chciałbyś ograniczyć koszty? Podpowiemy Ci co zrobić, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu podczas wakacji.


PODRÓŻ

Największym wydatkiem w realizacji tego marzenia jest koszt podróży do Portugalii. Najwygodniej jest, oczywiście, polecieć samolotem. Bezpośrednie połączenie z Lizboną oferuje na razie wyłącznie TAP Portugal. Jeśli wykupimy bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, to zapłacimy tylko 900 zł (w obie strony, wraz z opłatami lotniskowymi).

Do Lizbony można się dostać także pociągiem i autobusem, ale ze względu na długość podróży i konieczność przesiadek jest to dość męczące rozwiązanie i wcale nie najtańsze. Pozostaje jeszcze własny samochód, którego niepodważalną zaletą jest możliwość zwiedzenia przy okazji innych, mijanych po drodze krajów.


PUNKTY WIDOKOWE

W Lizbonie niezapomniane wrażenia zapewnia przejażdżka starym, jednowagonowym tramwajem nr 28 (eléctrico n° 28). Drewniane wnętrze wagonu tworzy przytulną atmosferę, która doskonale współgra z mijanymi budynkami. Tramwaj wyrusza z placu Martim Moniz w dzielnicy Alfama, a następnie przez dzielnicę Baixa i Bairro Alto wspina się i opada krętymi, wąskimi uliczkami miasta, by zakończyć podróż w dzielnicy Campo de Ourique, niedaleko cmentarza Prazeres, na którym spoczywają sławni Portugalczycy (aktorzy, piosenkarze, pisarze...). Po drodze tramwaj mija katedrę Sé z charakterystyczną rozetą - największą świątynię w Lizbonie,  przejeżdża w pobliżu Zamku Świętego Jerzego (Castelo de São Jorge) oraz przecina główny deptak stolicy - Rua Augusta. Podróż trwa ok. 40 min. a pojedynczy bilet (zwany tarifa de bordo) kosztuje 2,50 euro (cena przejazdu tramwajem).
Piękną panoramę miasta można podziwiać także z wysokości tarasu 45 metrowej windy Elevador de Santa Justa przy Rue do Ouro (dwa przejazdy kosztują 3,00 euro ), lub też z licznych punktów widokowych (miradouros), np. z Miradouro de Santa Luzia czy też zlokalizowanego tuż obok Miradouro das Portas do Sol.
Ciekawym miejscem jest także współczesny Park Narodów (Parque das Nações), zlokalizowany tuż nad rzeką Tag. Oprócz zachwycających fontann o rozmaitych kształtach, w parku znajduje się m.in. największe...

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail