Na narty samolotem, czyli ile kosztuje przewóz sprzętu sportowego

Planujesz ferie na stoku, lecisz na Sylwestra w Dolomity? Zabierając ze sobą sprzęt sportowy, przygotuj się na dodatkowe opłaty, które mogą wynosić nawet kilkaset złotych – wynika z analizy serwisu Tripsta.pl.


Z danych Lotnictwa Urzędu Cywilnego wynika, że Polacy, jeśli podróżują samolotem, wybierają najczęściej PLL LOT, WizzAir, Ryanair Lufthansę, oraz EasyJet. Internetowe biuro podróży Tripsta.pl przeprowadziło analizę, która pokazuje, w jaki sposób najpopularniejsi przewoźnicy regulują kwestię transportu sprzętu sportowego.

Przed podróżą ekwipunek musi być odpowiednio przygotowany do transportu i zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Sprzęt narciarski, snowboardowy, golfowy powinien być zapakowany do worków. Z kolei rowery można przewozić w nylonowych torbach, ze zdjętymi kołami i pedałami, z opon musi być spuszczone powietrze. Natomiast butla do nurkowania musi być pusta z wykręconymi zaworami. O czym jeszcze warto pamiętać zabierając ze sobą dodatkowy bagaż?Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail