Zimowe wyjazdy Polaków, czyli dokąd i za ile?

Zima to czas, w którym portfele Polaków szczupleją. Przyczyn tego zjawiska należy doszukiwać się nie tylko w wydatkach przeznaczanych na prezenty, ale także w wyjazdach zagranicznych, na które wydajemy od 600 do 2000 zł. Na narty najchętniej rodacy udają się na Słowację, natomiast na Sylwestra lecą do Paryża lub Barcelony – wynika z analizy Tripsta.pl. Z badań Instytutu Turystyki wynika, że spośród wszystkich turystów, którzy wyjeżdżają za granicę, co piąty Polak odpoczywa w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz ferii zimowych.


Polacy coraz chętniej spędzają święta Bożego Narodzenia za granicą. Przyczyny takiej sytuacji są co najmniej dwie. Po pierwsze, chęć spędzenia wolnego czasu w inny, alternatywny sposób niż nakazuje tradycja, po wtóre odwiedziny bliskich, którzy wyemigrowali z kraju.
W pierwszym przypadku wyjeżdżają ci, którzy świadomie omijają przedświąteczną gorączkę w sklepach, krzątaninę w kuchni i trzydniowe biesiadowanie przy stole. Zjawisko wyjazdów świątecznych dotyczy przede wszystkim ludzi młodych, z wyższym wykształceniem, bezdzietnych i zarabiających...

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail