Biuro Podróży First Class S.A. z grupy MNI w drodze na warszawską giełdę przejmuje kolejne podmioty

Kontrolowane przez notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę MNI S.A. Biuro Podróży First Class S.A., zajmujące się m.in obsługą podróży biznesowych oraz turystyką kwalifikowaną dla zamożnych klientów przejęło spółkę Euroreisen Biuro Turystyczne Sp. z o.o., jedno z najstarszych biur podróży w Warszawie, znane z oferty czołowych niemieckich touroperatorów. Połączenie umożliwi uzyskanie synergii kosztowych i przychodowych, m.in. dzięki poszerzeniu oferty o turystykę dla klientów indywidualnych, w tym np. o zorganizowane wyjazdy do parków rozrywki, czy na wyścigi Formuły 1. Grupa MNI nie wyklucza udziału w dalszej konsolidacji branży turystycznej w Polsce.Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka holdingowa MNI S.A. (indeks: sWIG80) kontrolująca bezpośrednio i pośrednio kilkanaście spółek działających w branży: telekomunikacyjnej, zaawansowanych usług dodanych i marketingu mobilnego, medialnej oraz turystyce od kilku lat z powodzeniem realizuje strategię rozwoju poprzez akwizycje i fuzje. W tym roku grupa MNI przeprowadziła już trzy przejęcia, w tym w branży turystycznej uznawanej przez nią za atrakcyjną i perspektywiczną. W kwietniu br. reprezentująca ten segment w grupie Biuro Podróży First Class S.A. przejęło warszawskiego tour operatora Dive Away, specjalizującego się w turystyce kwalifikowanej (dla nurków). Wzmocniony podmiot dokonał właśnie kolejnej akwizycji, przejmując zorganizowaną część przedsiębiorstwa Euroreisen Biuro Turystyczne Sp. z o.o., jednego z najstarszych biur podróży w Warszawie. Transakcja, która będzie opłacona ze środków własnych, powinna być rozliczona do końca 2012 r. – Zapowiadaliśmy w tym roku kolejne akwizycje w segmencie turystycznym i dotrzymaliśmy słowa. Kupujemy firmę rentowną, dysponującą dużą bazą klientów, jak i ugruntowaną bardzo dobrą opinią u czołowych niemieckich touroperatorów. Przejęcie Euroreisen pozwoli First Class zwiększyć skalę działalności, poprzez wzmocnienie segmentu klienta indywidualnego – mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A. - Stale analizujemy branże, w których jesteśmy obecni, szukając dla naszych spółek zależnych i powiązanych możliwości rozwoju w atrakcyjnych segmentach. Biuro Podróży First Class S.A. może liczyć na nasze wsparcie przy kolejnych akwizycjach, które zapewne nastąpią. Chcemy, bowiem istotnie wzmocnić naszą spółkę turystyczną przed planowanym wprowadzeniem jej na warszawską giełdę - dodaje prezes Andrzej Piechocki.


Euroreisen specjalista od indywidulnej oferty

Przejęte Euroreisen Biuro Turystyczne Sp. z o.o....

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail