Na wiosnę szlakiem pałaców Dolnego Śląska

Jakie tajemnice kryją w sobie zabytkowe mury pałaców? Sekrety szlacheckich romansów, wspomnienia wystawnych bankietów i wspaniałych strojów... Dziś te historyczne budowle zamieniły się w ośrodki hotelowe, które w przestronnych i stylizowanych wnętrzach przysłuchują się tajemnicom gości.

 Pałac Łomnica
W Łomnicy, rycerskiej wsi, o której pisano już na początku XIV wieku, znajduje się wspaniały pałac, urzekający nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również przyjezdnych z całej Polski. Przez wiele lat pałac przechodził z rąk do rąk, a każdy kolejny władca zmieniał nie tylko wystrój wnętrza, ale również zewnętrzną zabudowę.

Pałac w rozpoznawalnej do dziś barokowej formie to efekt starań baronowskiej rodziny de Thomagnini. Przypuszcza się, że architektem pałacu był Martin Franz, znany również z budowy wspaniałego Kościoła Łaski pod wezwaniem Św. Krzyża w Jeleniej Górze. W 1835 roku rezydencja trafiła do rąk ambasadora na dworze sycylijskim Carla Gustava Ernst von Küster. Do dziś pałac pozostaje w rękach rodziny von Küster.

- Po zdobyciu Dolnego Śląska przez Armię Czerwoną, właściciele musieli opuścić swoje włości....


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail