Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Historia i przyroda kraju ołomunieckiego mają do zaoferowania prawdziwe klejnoty

Na turystów zwiedzających kraj ołomuniecki czekają wspaniała przyroda i niezwykłe przeżycia. Trasy turystyczne i ścieżki edukacyjne prowadzą do wyjątkowych zabytków historii, przyrody i techniki. Bardzo bogata jest także oferta kulturalna, sportowa, w tym sportów ekstremalnych oraz zabiegów wellness na Morawach Środkowych i w Jesionikach.

 

 

Centrum Moraw Środkowych stanowi Ołomuniec z drugim pod względem wielkości parkiem kulturowym w Republice Czeskiej, unikatowym zespołem barokowych fontann i barokową Kolumną Trójcy Przenajświętszej wpisaną na listę Unesco. W Ołomuńcu - metropolii o dużym znaczeniu kulturalnym i religijnym - jest też wiele zabytków sakralnych, katedra św. Wacława z mauzoleum biskupów i Muzeum Archidiecezjalne, którego częścią jest cenny romański Pałac Biskupi. Znajduje się tutaj jedyna siedziba urzędującego biskupa w środkowej Europie otwarta dla zwiedzających – Pałac Arcybiskupi. Nowoczesne interaktywne ekspozycje poświęcone historii miasta i przyrodzie kraju ołomunieckiego prezentuje Muzeum Regionalne (Vlastivědné muzeum) w Ołomuńcu. Unikatowy charakter mają umocnienia miejskie, cztery z zachowanych fortyfikacji wojskowych są udostępnione do zwiedzania. W pobliżu miasta na Svatym Kopečku leży inna barokowa perła - bazylika Najświętszej Marii Panny, obok znajduje się popularny ogród zoologiczny.

Do często odwiedzanych atrakcji turystycznych...  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności