Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Wielkopolska na wakacyjny weekend

Nie jest prawdą, że weekend można wykorzystać jedynie do leniuchowania w czterech ścianach. Wolny czas można chociażby spędzić na poznawaniu wyjątkowych zakątków Wielkopolski, aktywnym wypoczynku na licznych szlakach turystycznych w tym regionie, a nawet poznawaniu średniowiecznych machin i obyczajów.

Wśród średniowiecznych machin

Machiny wojenne już w starożytności miały wielkie znaczenie podczas bitew. Na przestrzeni wieków inżynierowie prześcigali się w pomysłach, aby stworzyć jak najefektywniejsze konstrukcje. Na Szlaku Piastowskim pomiędzy Poznanien a Gnieznem znajduje się Gród Pobiedziska. Jest to drewniana forteca z okresu wczesnego średniowiecza. Na jego terenie znajduje się wystawa machin oblężniczych z tamtego okresu w naturalnej skali. Wśród nich jest między innymi: hak niszczycielski, który był używany zarówno przez broniących się, jak i atakujących; onager, czyli maszyna działająca na zasadzie procy, z której miotano kamieniami lub metalowymi pociskami do 50 kg na odległość 500 m, czy też najbardziej imponujący w tamtych czasach trebusz, a więc machina miotająca 1000 kilogramowe pociski na...

Wydanie: 11/2011, PRAWO

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności