32,2% wzrost ruchu pasażerskiego w kwietniu na lotnisku Modlin

W ciągu 12 miesięcy funkcjonowania, Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów. W kwietniu odnotowaliśmy 32,2 % wzrost pasażerów, w porównaniu z miesiącem poprzednim. Od 1 maja br. jesteśmy drugim lotniskiem w Polsce, posiadającym system ILS w kategorii II.

W kwietniu obsłużyliśmy 142 972 pasażerów i 952 operacje lotnicze w ruchu regularnym Ryanair, w tym 2 przekierowane do nas rejsy Wizz Air. Oznacza to 32,2% wzrost w stosunku do marca br. Średnio przyjmowaliśmy 4 766 podróżnych dziennie. Najwięcej pasażerów skorzystało z naszego lotniska 28 kwietnia. Tego dnia obsłużyliśmy 5 571 pax.

Przez pierwsze 4 miesiące 2014 r. przyjęliśmy prawie pół miliona pasażerów (452 212 pax) i 3 168 operacji lotniczych w ruchu regularnym. W całym 2014 r. planujemy przyjąć ponad 1,5 mln pasażerów.

Od początku funkcjonowania (15.07.2012) z lotniska skorzystało już 1 654 151 podróżnych i odbyło się łącznie 11 971 startów i lądowań.

ILS

Od 1 maja br. jesteśmy drugim lotniskiem w Polsce (po Lotnisku Chopina), które posiada system ILS w kategorii II. Oznacza to, że samoloty będą mogły lądować w warunkach trudniejszych niż do tej pory. System wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności, w II kategorii, umożliwi bezpieczne lądowanie gdy podstawa chmur będzie na poziomie 30 m nad płaszczyzną drogi startowej, a widzialność wzdłuż drogi startowej będzie nie mniejsza niż 400 m. Posiadanie systemu ILS w kat. II podwyższa standard lotniska, świadczy o jego wiarygodności operacyjnej i jest bardzo ważnym argumentem w negocjacjach z przewoźnikami.

Przekierowania

W kwietniu nie było przekierowań, wszystkie operacje lotnicze odbyły się zgodnie z rozkładem. Ostatnie przekierowania miały miejsce w lutym br.

Wydanie: 11/2011, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail