Też nie zdążyli na EURO…

2012-06-02

Tym razem jednak w Berlinie. 3 czerwca miał zostać otwarty nowy port lotniczy Berlin-Brandenburg, jednak oficjalnie ogłoszono, że termin zostaje przesunięty. Na kiedy? Nikt jeszcze dokładnie nie wie. Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Dietmar Woidke nie był w stanie podać dokładnej daty.

 Oświadczył jedynie, że będzie to sierpniu lub wrześniu. Nieoficjalnie mówi się o ostatnich dniach sierpnia. Według urzędowych informacji przyczyną opóźnienia są problemy z zabezpieczeniem przeciwpożarowym (system wentylacji terminalu nie działa poprawnie w razie pożaru). Oznacza to, że przez cały sezon letni samoloty lecące z i do stolicy Niemiec nadal korzystać będą z lotnisk Tegel i Schönefeld (nowe lotnisko budowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie tego ostatniego). Jest to już kolejny termin otwarcia nowego portu lotniczego. Pierwotnie planowano, że będzie ono uruchomione w listopadzie 2011 roku. To wielkie lotnisko ma obsługiwać 27 mln pasażerów rocznie, a po rozbudowie nawet do 50 mln. Władze Berlin-Brandenburg, nie ukrywają, że wśród nich dużą grupę mają stanowić turyści z Polski, szczególnie jej zachodniej części.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail