Niemiecka turystyka rośnie

2012-05-23

Turystyka przyjazdowa do Niemiec nabiera wiatru w żagle. Po odnotowaniu blisko 64 milionów noclegów gości zagranicznych w 2011 roku, Niemcy jako kraj turystyczny kolejny rok rozpoczęły z wyraźnymi wzrostami. „Niemcy imponującymi liczbami potwierdzają swoją pozycję jednego z najpopularniejszych krajów turystycznych w Europie również na początku roku 2012” – twierdzi Ernst Burgbacher, członek niemieckiego Bundestagu, parlamentarny sekretarz stanu przy Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Technologii i pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw oraz turystyki.

  

W styczniu 2012 r. zarejestrowano prawie jedenaście procent więcej noclegów gości z zagranicy w porównaniu do tego samego miesiąca roku ubiegłego. „Trend wyjazdów do Niemiec utrzymuje się również w lutym” – podkreśla Petra Hedorfer, przewodnicząca Zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego liczba noclegów gości z zagranicy w lutym 2012 znowu wzrosła o dziewięć procent.” W lutym naliczono ogółem od początku roku ponad siedem milionów noclegów gości zagranicznych. Ponownie największe wzrosty są udziałem najważniejszych rynków źródłowych.

 

Trzy czwarte gości odwiedzających Niemcy pochodzi z Europy. Przy tym Holandia jest najważniejszym rynkiem źródłowym dla Niemiec jako kraju turystycznego. Federalny Urząd Statystyczny poinformował o wzroście o 13,8 proc. przyjazdów z tego właśnie kraju sąsiedniego. To oznacza prawie 461 000 noclegów Holendrów w niemieckich obiektach zakwaterowania turystycznego o liczbie łóżek przekraczającej dziesięć. Również Szwajcaria, której w wyniku uzyskania ponadprzeciętnego wzrostu w ubiegłym roku udało się przesunąć na drugie miejsce wśród najważniejszych rynków źródłowych dla Niemiec jako kraju turystycznego, odnotowała 16-proc. wzrost. Zanotowano również rozwój turystyki przyjazdowej z Europy Środkowo-Wschodniej. Tu niekwestionowanym liderem jest inny sąsiad Niemiec – Polska. Polscy przyjezdni zapewnili w styczniu wzrost liczby noclegów o prawie 35 proc. Ale wyróżnia się również Rosja z bardzo wysokim wzrostem wynoszącym 24,5 proc. Dalej widać bardzo pozytywny rozwój pod tym względem państw Zatoki Arabskiej, Brazylii i Indii z dwumiejscowymi stopami wzrostu.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail