Wezyr dokapitalizowany

Wezyr Holidays został dokapitalizowany przez właściciela OTI Holding. W tej chwili kapitał własny Wezyr Holidays to 20 milionów złotych, jeden z najwyższych wśród polskich touroperatorów.

Na polskim rynku Wezyr Holidays działa od 1999 roku, zatrudniając ponad 200 pracowników, w tym 100 osób w krajach wakacyjnych na stanowiskach rezydentów i animatorów. Obecnie touroperator posiada na terenie Polski 11 salonów firmowych. Trzy w Warszawie, oraz po jednym w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Sosnowcu i Katowicach oraz najnowszy, otwarty w maju br., w Opolu. Sprzedaż swojej oferty Wezyr Holidays opiera jednak głównie na sieci autoryzowanych agentów i lokalnych biur podróży, oferując im partnerską współpracę. - Jesteśmy częścią OTI Holding, międzynarodowego koncernu. W Polsce Wezyr Holidays utrzymuje pozycję lidera na kierunku Turcja, a udziały w segmencie wycieczek do Egiptu i Grecji znacząco rosną. Ostatnie dwa lata z rzędu, 2011 i 2012 rok, zakończyliśmy z dodatnim wynikiem finansowym. OTI Holding A.S. postanowił więc podwyższyć nasz kapitał zakładowy o niebagatelną kwotę 19 milionów złotych na dalsze inwestycje i rozwój - mówi Kaan Ergün, dyrektor generalny Wezyr Holidays. W ciągu dwóch ostatnich lat Wezyr Holidays osiągnął korzystne wyniki finansowe, dzięki czemu touroperator bardzo angażuje się w polski biznes turystyczny i planuje dalszy rozwój marki oraz nowe inwestycje. Firma zapowiada otwarcie kolejnych salonów firmowych w głównych miastach Polski oraz jeszcze mocniejsze związanie się z zaufanymi kontrahentami poprzez program Autoryzowane Biuro Podróży.

Wydanie: 12/2011, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail