LATO na wiosnę i wyroby regionalne…

2012-05-23

LATO na wiosnę i wyroby regionalne… W tegorocznych XVII Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie wzięło udział 428 wystawców z 19 krajów. W tym roku impreza połączona była z Targami Produktów Regionalnych „Regionalia”. Targi LATO 2012 odwiedziło ponad 25 tys. gości. Podczas imprezy mieli okazję nie tylko zapoznać się z ofertami biur podróży czy poszczególnych krajów i regionów, ale również spotkać podróżnikami, zobaczyć występy czy pokazy kulinarne.

 Nie zabrakło oczywiście rozmaitych konkursów i atrakcji dla dzieci. Oferta kiermaszu turystycznego LATO 2012 była bardzo różnorodna. Zaprezentowały się tu zarówno biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, SPA i uzdrowiska, jak i polskie regiony. Wśród ofert nie zabrakło wyjazdów zagranicznych na Cypr, Wyspy Kanaryjskie, do Budapesztu, czy na Słowację. Były również oferty wyjazdów w bardziej egzotyczne rejony świata, jak choćby do Japonii czy w Himalaje. W sumie na targach było 12 stoisk narodowych Azerbejdżanu, który wystawił się na targach LATO po raz pierwszy, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Dominikany, Kuby, Litwy, Łotwy, Norwegii, Słowacji, Węgier oraz 250 metrowe stoisko Egiptu, który w tym roku objął funkcję Kraju Partnerskiego. Ponadto na targach zaprezentowali się wystawcy z Belgii, Bułgarii, Czech, Peru, Turcji i Włoch.

 

W targach LATO 2012 wzięło udział 77 wystawców zagranicznych. W części merytorycznej przeznaczonej dla branży odbyła się między innymi Konferencja Prasowa Mazowsza – Regionu Partnerskiego Targów LATO 2012 pt. „Sprawdź, jak bezpiecznie zaplanować wakacje”, a także prezentacje Polskiej Izby Turystyki: „KIGNET INNOWACJE – izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw”, „Zrównoważony rozwój turystyki europejski kodeks EOS-CODE”, oraz konferencja serwisu Marketing- Miejsca.com.pl pt. „Promuj się, walcz o turystę, bądź tam gdzie on i daj mu to czego on oczekuje nawet jeśli dysponujesz tylko niewielkim budżetem”, poprowadzona Robert Stępowski, którego teksty znają czytelnicy Rynku Turystycznego. Nasz miesięcznik miał również własne stoisko, na którym miło było nam gościć naszych odbiorców. Jak zawsze takie spotkania przyniosły nam inspirację do pomysłów na nowe tematy, które znajdą się na łamach Rynku Turystycznego.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail