Zmiany w rozkładzie OLT Express

2012-06-22

Zmiany w rozkładzie OLT Express Z rozkładu z powodu zbyt małego zainteresowania znika połączenie z Łodzi do Krakowa, które miało wystartować podobnie jak połączenie Poznań-Szczecin. Łódź odzyska natomiast loty do Wrocławia. Tym razem będą jednak realizowane w godzinach dogodnych dla biznesu, czyli rano wylot, wieczorem powrót. We wtorki i czwartki po dwa loty, w poniedziałki, środy i piątki po jednym rejsie.

W weekendy: połączenie sobotnie rano i niedzielne wieczorem. Na trasach z Gdańska do Krakowa i Warszawy utrzymają obecną częstotliwość. Połączenie Warszawa- Poznań będzie obsługiwane samolotami Airbus A319 i ATR 72. Zwiększono częstotliwość na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa do sześciu par lotów dziennie. Na trasie Szczecin-Kraków rejsy zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki dwa razy dziennie, a we wtorki i czwartki raz dziennie. Odwrotnie będzie na trasie Szczecin-Katowice. W weekendy zrealizowane zostanie po jednym rejsie – w soboty rano i w niedziele wieczorem. Obecnie flota linii składa się z 12 samolotów Airbus A320/ A319 i sześciu maszyn ATR 42/72. Już wiadomo, że zimą samolotów będzie więcej. Pojawią się cztery Airbusy A319 i dwa A320. W ciągu dwóch miesięcy dotychczasowej działalności linia obsłużyła 188 tys. pasażerów, uzyskując udziały w rynku w kwietniu i maju odpowiednio 50 i 65-70 proc. Według danych przewoźnika 72 proc. lotów odbyło się punktualnie. 18 proc. było opóźnionych powyżej 15 minut pozostałe 10 proc. o 0-15 minut.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail