POT sprowadzi turystów?

Jak ogłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki, to ta instytucja ma w sytuacjach alarmowych zajmować się sprowadzaniem do Polski turystów.

2013-06-02

Poinformowała o tym na specjalnym briefingu podsekretarz stanu w ministerstwie Katarzyna Sobierajska. Jak podkreśliła już na wstępie, jest to jedno z działań podjętych przed sezonem, by zapewnić polskim turystom bezpieczeństwo. – Nie ma możliwości, aby ktokolwiek pozostał poza granicami kraju bez pomocy – poinformowała minister Sobierajska. – Będziemy czuwać nad bezpieczeństwem klientów wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną oraz w szczególnych wypadkach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – dodała.

Nie sprecyzowano jednak, jaką rolę (poza normalnymi obowiązkami konsularnymi) ma odgrywać MSZ. Wiadomo natomiast, że POT ma działać dopiero w momencie, gdy któryś z marszałków województwa odmówi sprowadzania turystów biura, które złoży oświadczenie o niewypłacalności. Po ubiegłorocznych problemach oraz konieczności dołożenia do przymusowych powrotów z własnej kasy przez niektórych marszałków, taki przebieg wydarzeń był możliwy. Obecny na konferencji prezes POT Rafał Szmytke potwierdził, że choć takie działania nie są głównym celem jego organizacji, jednak w razie potrzeby podejmie się ich.

Wydanie: 1/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail