Polacy swoje wakacje planują samodzielnie

Kiedy Polacy zaczynają planować urlop, rezygnują z usług tradycyjnych biur podróży. Wolą samodzielnie zaplanować podróż, ponieważ pozwala to zaoszczędzić ponad 1000 zł Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez portal Tripsta.pl. Z badań TNS PENTOR wynika, że aż 85 proc. rodaków organizuje wakacyjne wyjazdy samodzielnie, nie korzystając ze zorganizowanych ofert proponowanych przez tradycyjne biura podróży.

Niemal co drugi Polak za główną przyczynę zorganizowania wycieczki „na własną rękę” podaje zbyt wysokie ceny usług w biurach turystycznych. Z kolei co trzeci mieszkaniec kraju nad Wisłą podróżował na wakacje samolotem, a co drugi rezerwował nocleg w hotelu – wynika z badań Instytutu Turystyki. – Jeśli turysta nosi się z zamiarem zorganizowania samodzielnego wyjazdu, najlepiej, by zaczął planować go już teraz – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl. – Rezerwacja biletów z dużym wyprzedzeniem pozwala zmniejszyć koszty o jedną czwartą – dodaje.


Wydanie: 2/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail