Ecco holiday dokonuje przejęcia

27 lutego br. zarząd Ecco Holiday podpisał porozumienie pozwalające na przejęcie przez touroperatora 3 spółek – SKOK Travel, SKOK Family Tours oraz Ecco Travel. Ecco Holiday specjalizujące się w turystyce czarterowej zyskuje w ten sposób zasoby i możliwości znacznie rozszerzające dotychczasowy zakres oferowanych usług.
 
 
Jest to realizacja zapowiadanych już wcześniej działań wykorzystujących potencjał grupy kapitałowej Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, do której należy poznański operator. SKOK Travel specjalizuje się w obsłudze podróży służbowych, organizacji szkoleń i konferencji głównie dla podmiotów grupy oraz kontrahentów zagranicznych. SKOK Family Tours zajmuje się pośrednictwem w turystyce krajowej, posiada także własną bazę hotelową. Ecco Travel to znany operator wyjazdów egzotycznych. – Naszym celem jest ograniczenie ryzyka typowego dla każdego operatora zajmującego się turystyką czarterową.
 
 
Ta część naszego biznesu była i będzie flagowym produktem. Jednocześnie będziemy rozwijać dotychczasowe kierunki działania przejęte wraz z pozostałymi spółkami. Rozszerzenie zakresu oferowanych usług ma zapewnić nam większą stabilność i uniezależnić ją od wszelkich zawirowań na rynku – wyjaśnia Prezes Zarządu Ecco Holiday Grzegorz Płókarz. W wyniku połączenia działalność Ecco Holiday obejmować będzie niemal wszystkie aspekty związane organizacją turystyki indywidualnej i biznesowej. Poza wspomnianą dywersyfikacją pomoże to w znacznym obniżeniu kosztów operacyjnych, otworzy też nowe możliwości w crossowaniu poszczególnych usług, stwarzając zupełnie nowe sposoby ekspansji działalności. Ecco Holiday działa na rynku od 2002 roku.
 
Firma organizuje czarterowe wakacje pobytowe, programy objazdowe, podróże biznesowe i wyjazdy motywacyjne w region Basenu Morza Śródziemnego. Ecco Travel specjalizuje się w wakacjach egotycznych. W ubiegłym roku firmy pozyskały ponad 100 tys. klientów, co przełożyło się na szacowany obrót w wysokości 200 mln zł i zysk netto ponad 4 mln zł.

Wydanie: 2/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail