Polacy wynajmują mieszkania na Euro

Mimo zawrotnych cen, w hotelach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu z trudnością znaleźć można wolne miejsca na czas Euro 2012. Wielu zagranicznych kibiców już teraz poszukuje alternatywy dla drogich i przepełnionych obiektów hotelowych. To niebywała szansa dla właścicieli prywatnych mieszkań, którzy będą konkurować nie tylko ceną, ale i lokalizacją – twierdzi Mateusz Goliat, konsultant w zakresie promocji obiektów turystycznych.

 Udostępniając 2-pokojowy apartament w czasie Euro 2012, będzie można zarobić nawet 10 tysięcy złotych. Największą popularnością cieszą się nowoczesne mieszkania położone tuż przy stadionach, a także odrestaurowane kamienice położone w obrębie dobrze skomunikowanych dzielnic miast-gospodarzy. Co ciekawe, okazuje się, że udostępniając mieszkanie tylko w czasie Mistrzostw Europy, będzie można zarobić równowartość nawet rocznego wynajmu stancji. Na mistrzostwach skorzystać mogą jednak nie tylko ci, którzy będą wynajmować mieszkania w pobliżu stadionów. Zarobić mogą również mieszkańcy miast, w których stacjonować będą reprezentacje finalistów Euro 2012 (Kraków, Sopot, Kołobrzeg) oraz miejscowości z dobrym połączeniem komunikacyjnym z miastami-gospodarzami (Łódź, Toruń, Gdynia).

 


Tym tokiem rozumowanie podąża Pan Roman z Krakowa, który swoje czteropokojowe mieszkanie planuje udostępnić kibicom z Anglii. U mnie jest wszystko czego im trzeba – telewizja, internet, klimatyzacja i lodówka pełna piwa, śmieje się właściciel, który zdecydował promować swoje mieszkanie we własnym zakresie. Pan Roman wynajmuje mieszkanie po raz pierwszy w życiu i choć nie narzeka na zainteresowanie ze strony kibiców, to przyznaje, że boryka się z problemem przekonania kibiców do płatności „z góry”. Sporo doświadczenia z zachodnimi turystami ma Pani Sophia, która swój 120-metrowy apartament w Tomaszowie Mazowieckim od lat wynajmuje m.in. Niemcom. – Jesteśmy przygotowani na różnych klientów – biznesmenów, pracowników firm, jak i przyjazdy turystyczne, których jednak w Tomaszowie jest najmniej – mówi właścicielka. Apartament Domotel T-M położony jest jedynie 1,5 godziny drogi od Warszawy, jednak Pani Sophia nie jest przekonana czy chce gościć u siebie „głośnych turystów”, jakimi zazwyczaj są kibice.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail