Przed Brazylią turystyczny boom…

2012-03-28

Według przewidywań ekspertów World Travel & Tourism Council (WTTC) Brazylia ma być najszybciej rozwijającym się rynkiem podróży w Ameryce Łacińskiej. Udział turystyki w PKB ma w tym roku wzrosnąć o 7,8 punktów procentowych i dojść do poziomu 8,6 proc. PKB. Wzrost ten jest znacznie wyższy niż w innych krajach regionu (dla porównania w Chile i Kolumbi wzrost wyniesie 4,7 proc., a w Argentynie będzie to 3,7 proc.).

 Jeśli prognozy się sprawdzą, będzie to oznaczało dla Brazylii dodatkowy dochód w wysokości 5,5 mld USD oraz 200 tys. dodatkowych miejsc pracy. Już w tej chwili w turystyce pracuje około 7,7 mln Brazylijczyków co stanowi prawie 8 proc. wszystkich zatrudnionych. Ogromnym bodźcem dla turystyki tego kraju będą dwa wielkie wydarzenia sportowe, jakie odbędą się tam w najbliższych latach. Są to Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz mistrzostwa świata w piłce nożnej w roku 2014. Jednak zdaniem ekspertów, choć turystyka brazylijska ma przed sobą tłuste lata, to jest kilka przeszkód, które uniemożliwiają jej pełny rozwój. Do najważniejszych należy infrastruktura. Szczególnie dotkliwy w perspektywie wielkich imprez sportowych jest brak pokoi hotelowych w dużych miastach oraz przepełnione lotniska. Wprawdzie rząd brazylijski podjął pewne działania, by zmienić tę sytuację, ale nie wiadomo jeszcze, czy okażą się one skuteczne. Jeśli chodzi o cały region Ameryki Łacińskiej to najbliższy rok ma być dla tamtejszej branży turystycznej bardzo dobry.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail