Rezerwacje online górą…

Jasne światło może złagodzić objawy wynikające ze zmiany rytmu dobowego lub też całkowicie im zapobiec. Finnair – jako pierwsze linie lotnicze na świecie – wprowadzą w samolotach słuchawki emitujące jasne światło. Od końca marca do końca kwietnia linie Finnair przeprowadzą test tego innowacyjnego fińskiego urządzenia o nazwie Valkee wśród pasażerów klasy biznesowej na trasie Helsinki-Szanghaj. Urządzenie Valkee ma na celu poprawę samopoczucia pasażerów dzięki jasnemu światłu wprowadzanemu przez kanał słuchowy i wyrównaniu ilości światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu.

 

Pasażerowie będą dzięki temu w mniejszym stopniu odczuwać zmęczenie wywołane zmianą stref czasowych i zaburzeniem rytmu dobowego (tzw. jetlag). Urządzenie Valkee stanowi bezpieczny i naturalny sposób na uzupełnienie energii, a jego małe rozmiary sprawiają, że jest również łatwy w transporcie. Wprowadzenie słuchawek Valkee z jasnym światłem to jeden ze sposobów na wzbogacenie oferty lotów Finnair o nowe, interesujące doświadczenia. – Jako innowacyjne linie lotnicze nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań w celu poprawy samopoczucia i komfortu podróży naszych pasażerów – mówi Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnair ds. globalnej marki i komunikacji marketingowej. Pasażerowie, którzy chcą wziąć udział w teście urządzenia są proszeni o wypełnienie formularza po skorzystaniu ze słuchawek Valkee według poleceń załogi. Na przykład w przypadku lotu w kierunku wschodnim do Szanghaju należy użyć słuchawek Valkee na około godzinę przed lądowaniem, wtedy, gdy w Szanghaju jest wczesny ranek. Po zakończeniu etapu testowego słuchawki Valkee zostaną dodane do oferty handlowej Finnair.


Wydanie: 2/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail