Rezerwacje online górą…

W ubiegłym roku rezerwacje online stanowiły ponad połowę rynku sprzedaży wycieczek w Europie – twierdzą analitycy firmy IPK International Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy. Z danych wynika, że poprzez sieć dokonano 55 proc. rezerwacji imprez.

Jednak nie oznacza to, że tradycyjne biura podróży straciły ponad połowę klientów. Według tych samych danych 49 proc. rezerwacji dokonanych przez sieć zrobiono za pomocą stron tradycyjnego biura podróży lub agencji. Zauważalna stała się tendencja dokonywania rezerwacji za pomocą urządzeń mobilnych. Jednak nadal stanowi ona margines. Aż 90 proc. rezerwacji za pomocą sieci dokonano przy pomocy komputera. Prezes IPK Rolf Freitag stwierdził: – Ekspansja smartfonów spowodowała rozwój tego segmentu, jednak nadal stanowi on tylko 2 proc. całości i choć zapewne będzie się zwiększał, to nie będzie to dominująca część. Tradycyjne biura sprzedaży w dalszym ciągu dominują na największym rynku podróży w Europie – w Niemczech. Według danych GfK rezerwacje on line w styczniu, licząc rok do roku, wzrosły na tym rynku o 10 proc. Jednak w tym samym czasie wzrost rezerwacji w zwykłych biurach podróży wynosił 11 proc., pomimo że imprezy w sieci sprzedawane były, jak podkreślają analitycy, po znacznie niższych cenach.


Wydanie: 2/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail