Dokąd minister zaprowadzi przewodników…

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin pośród zawodów, które zamierza uwolnić od wymogów wszelkich uprawnień umieścił zawody przewodnika i pilota turystycznego.

 

Już wcześniejsze nieoficjalne zapowiedzi spotkały się z gorąca reakcją zarówno po stronie zwolenników liberalizacji, jak i jej przeciwników. Pomimo oficjalnej prezentacji pozostaje jeszcze wiele znaków zapytania, ponieważ jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Przewodnicy górscy znaleźli się na liście zawodów, w których mają zostać zniesione wszelkie ograniczenia. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie ministerstwa sprawiedliwości, przewodnik górski nie musiałby nawet posiadać matury.

 

Na stronie ministerstwa Sportu i Turystyki pośród planów legislacyjnych na bieżący rok znalazły się plany dotyczące tej właśnie przewodnickiej profesji (podobnie jak dotyczące przewodników terenowych, miejskich i pilotów). Wszystkie wspomniane rozporządzenia mają wejść w życie wraz z ustawą deregulacyjną. Interesująca jest też kwestia, jak te wszystkie zmiany będą przeprowadzane, ponieważ stopień umocowania konkretnych wymogów dotyczących...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail