O Krasnalach promujących Wrocław

Rozmowa z Martą Miniewicz,
licencjonowaną przewodniczką
po Wrocławiu.

 

Ile lat mają krasnoludki?

Dokładnie nie wiadomo, nikt nie zna wieku krasnali. Sądząc po wyglądzie, są w bardzo różnym wieku. Wiadomo za to, od kiedy regularnie są widywane na ulicach Wrocławia. Pierwszy krasnoludek – Papa Krasnal stanął w roku 2001 na ul. Świdnickiej, ufundowany przez spółkę Agora. Nawiązywał on do działań Pomarańczowej Alternatywy. Jednym z nich było malowanie krasnali na plamach powstających po zamalowywanych przez milicje hasłach antykomunistycznych.

 

Skąd wzięły się następne krasnale?

Kolejnych kilka krasnoludków ufundowało miasto: były to m.in. dwa Syzyfki, do dzisiaj najbardziej znane wrocławskie krasnale, Pracz Odrzański, robiący małą przepierkę w Odrze, Rzeźnik Sadełko, opierający się o drzwi swojej małej jatki na ul.Stare Jatki oraz Szermierz. Z czasem okazało się, że krasnale są dobrymi marketingowcami i potrafią przyciągać klientów oraz ułatwić im zapamiętanie firmy, np. banku czy restauracji. Kto by nie zapamiętał, że Pierożnik, krasnal z pierogiem na widelcu znajduje się przy wejściu do baru, w którym m.in. można zjeść pierogi .W ten sposób krasnale zaczęły pojawiać się w różnych miejscach. Nie wszystkie pracują na potrzeby biznesu. Mamy krasnoludki teatralne przy Teatrze Lalek, szkolne, np. krasnal Ołbiniusz zamieszkał w SP nr 107 na...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail