Upadłości…

Niestety mamy już pierwsze bankructwa touroperatorów. Dotyczy to Sky Clubu i Alba Travel. W przypadku Sky Clubu operacja sprowadzania turystów już się zakończyła. Urząd Marszałkowski ułatwił powrót do Polski prawie 5 tys. turystów. Cała akcja kosztowała około 3 mln zł. 

Do tej pory do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło już blisko 3 tys. wniosków o odszkodowanie (gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez TU Europa wynosi 25 mln. zł). Szerzej o biurze SKY Club i jego upadku piszemy w tym numerze RT. Drugi z bankrutów to biuro Alba Tour, które ostatnio było bardzo aktywne na Grouponie, gdzie sprzedawało swoje imprezy. W tym przypadku nie ma nawet mowy o formalnej upadłości ponieważ z jego właścicielami nie ma kontaktu. Biuro to znalazło się w rejestrze organizatorów turystyki dopiero na początku tego roku. Gwarancja (wystawiona również przez TU Europa) wynosiła tylko 47 tys. euro (około 210 tys. zł.). Niestety te wydarzenia już spowodowały wzrost nieufności wobec touroperatorów i serię pomysłów „naprawczych” ze strony decydentów.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail