Kongresowy ranking

Zarówno w danych statystycznych publikowanych przez International Congress & Convention Association (ICCA ), Poland Convention Bureau (PCB ) jak i Union of International Associations (UIA ) Gdańsk znalazł sie na 3 miejscu po Warszawie i Krakowie pod względem ilości spotkań stowarzyszeń organizowanych w danym mieście.

 

W opublikowanym w czerwcu 2012 roku międzynarodowym Raporcie Union of International Associations Meetings Statistic Report, Polska z wynikiem 114 spotkań zajęła wysokie 23 miejsce, co stanowi 54 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2010! UIA w swoich statystykach zbiera spotkania spełniające następujące kryteria: zgromadzenia międzynarodowych stowarzyszeń zawartych w bazie UIA, inne spotkania międzynarodowe trwające minimum 2/3 dni z udziałem minimum 250/300 uczestników o pięciu różnych narodowościach, z których 40 proc. nie pochodzi z kraju gospodarza. W Gdańsku w 2011 r. odbyło się 12 takich zebrań. Inne polskie miasta ujęte w Raporcie UIA to m.in.: Warszawa – 40, Kraków – 30, Wrocław – 7, Poznań – 6. Union of International Associations (UIA) jest organizacją, która zajmuje się badaniem wielkości przemysłu spotkań w kontekście międzynarodowych stowarzyszeń. W ramach działań UIA znajduje się także publikowanie kalendarza konferencji oraz bazy danych stowarzyszeń. Członkami Union of International Associations zostać mogą organizacje, fundacje, firmy lub osoby indywidualne zainteresowane jej działaniami i celami oraz wpieraniem i uczestnictwem w nich. Ponadto, co roku na Generalnym Zgromadzeniu wybieranych jest 250 najbardziej aktywnych indywidualnych członków. Nadając to międzynarodowe wyróżnienie podkreśla się ich zaangażowanie w długotrwałą aktywność międzynarodową.


Wydanie: 4/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail