Wersja beta Lokalo.pl już w sieci

Grupa Allegro wprowadza na polski rynek nowy serwis noclegowy Lokalo.pl, dostępny obecnie w wersji beta. Dedykowany jest przede wszystkim krótkoterminowym wynajmom mieszkań lub pokoi przez osoby prywatne. Już za tydzień dostępna będzie funkcja dokonania rezerwacji oraz opłaty za pobyt w wybranym miejscu. Lokalo.pl będzie poszerzać też ofertę noclegów, specjalizując się w propozycjach krajowych.

 

Jednocześnie jednak nie wyklucza możliwości pojawienia się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, podobnie jak w przypadku innych serwisów Grupy. Radosław Dobrołęcki, dyrektor serwisu: „Stworzenie serwisu Lokalo.pl to efekt coraz wyraźniej kształtującego się trendu w poszukiwaniu ciekawej i wyjątkowej oferty noclegowej w kraju. Na naszym rynku brakuje obecnie serwisu rezerwacyjnego, który skupiałby szeroki wybór ofert prywatnych z Polski, mimo że w Europie znane są serwisy oparte na podobnym modelu biznesowym. Bezpieczny system rezerwacji i płatności online będą odróżniać nas od innych, obecnych w sieci serwisów z ogłoszeniami turystycznymi i mieszkaniowymi. Korzystamy tutaj z doświadczenia Grupy Allegro i powiązanej z nią spółki PayU. Z kolei Program Ochrony Kupujących, znany użytkownikom serwisu Allegro.pl, będzie umożliwiał szybką reklamację usługi.” Polski rynek wynajmu krótkoterminowego online zapowiada się obiecująco.

 

Z przeprowadzonych przez Grupę Allegro badań internautów w grudniu 2011 wynika, że 66 proc. badanych deklaruje dokonywanie rezerwacji przez internet, a 54 proc. dokonuje płatności za nocleg za jego pośrednictwem. Badani uzasadniają to oszczędnością czasu i wygodą. Dla 59 proc. internautów możliwość sprawdzenia wolnych terminów online uczyniłoby typowe turystyczne serwisy ogłoszeniowe bardziej atrakcyjnymi. Natomiast możliwość rezerwacji online zwiększa atrakcyjność serwisów dla 46 proc. respondentów badania. Ponadto okazało się, że blisko 1/3 internautów szukała atrakcji turystycznych w miejscu, do którego się wybierała, a 55 proc. badanych wyjeżdża, aby oderwać się od obowiązków i codzienności. 60 proc. respondentów zadeklarowało, że w 2011 roku nocowało w kwaterach prywatnych lub pensjonatach, a ponad połowa badanych wybrała wyjazdy weekendowe (1-3 noce), 86 proc. wskazało Polskę za cel swojej podróży.

 

W serwisie Lokalo.pl oprócz mieszkań i pokoi będzie można też znaleźć hostele, apartamenty, czy ciekawe oferty agroturystyczne. Serwis będzie zrzeszał użytkowników, którzy szukają lokum bądź mogą je udostępnić. Każdy może w łatwy i szybki sposób wybrać preferowane miejsce oraz datę wyjazdu i skontaktować się z właścicielem w celu uzgodnienia szczegółów. Oferty znajdujące się w serwisie, jak również sami użytkownicy, będą podlegać systemowi ocen i rekomendacji. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić wiarygodność wynajmującego dzięki opiniom innych użytkowników. Dla twórców serwisu ważna jest też efektowna prezentacja ofert. Wynajmujący w największych miastach Polski będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej sesji fotograficznej, by móc lepiej zaprezentować swoje mieszkanie i zwiększyć szanse na znalezienie gości.


Wydanie: 4/2012, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail