Nie tylko BIESZCZADY – turystyka w podkarpackim

Ogromnym atutem województwa podkarpackiego jest różnorodność atrakcji turystycznych jakie może zaoferować turystom. Znajdą tu miejsce dla siebie zarówno miłośnicy turystyki aktywnej jak i kulturowej. I to zarówno latem jak i zimą.

 



Jak rzadko na terenie Podkarpacia na naturalne walory przyrodnicze nałożyła się burzliwa historia. W efekcie można tu zobaczyć obiekty bardzo różnego przeznaczenia. Od militarnych po świątynie różnych wyznań. Bogactwo to nie jest jeszcze odkryte ani wystarczająco znane. Oczywiście jest kilka miejsc-haseł, które są powszechnie znane i mają swoją markę jednak duża część regionu wraz z rozrzuconymi na nim atrakcjami pozostaje w cieniu nazw takich jak Bieszczady czy zalew Soliński.



Coraz lepiej


Ten brak popularności dotyczy zarówno turystów zagranicznych jak i krajowych. Jak wynika z badania ruchu turystycznego przyjazdowego w województwie podkarpackim (raport z badań opracowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego) spośród turystów krajowych tylko 4,42 proc. odwiedziło to województwo. Przy bogactwie atrakcji turystycznych oznacza to, że potencjał wzrostu jest naprawdę duży. Co ważne dla inwestorów największą grupę odwiedzających stanowią osoby w średnim wieku. Jest to aż 74 proc. wszystkich turystów. Uczniowie i emeryci stanowią po 13 proc. Duży potencjał widać również w przypadku turystów zagranicznych. Jak wynika ze wspomnianych badań ich udział odwiedzin największych atrakcji w roku 2011 wzrósł od 2009 z 4 proc. do 8 proc. turyści stanowią ok. 16 proc.). Szczególnie duży wzrost został zanotowany na rzeszowskiej podziemnej trasie turystycznej. W roku 2009 cudzoziemcy stanowili 14 proc. wszystkich, którzy ją odwiedzili. W roku...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail